22 Nisan 2019 , Pazartesi
01-01-1970

Nevaf KILIÇ

Yeni Meclisimize Tarihi Görevler Düşüyor

 Türkiye'nin geleceğinde kilit rol oynayacak yeni bir Meclis oluştu. 

halk her şeyin ötesinde istikrar istiyor. Oy kullanan her iki seçmenden birinin iktidar partisine oy vermesi, halkın somut projelere ve yapılanlara göre değerlendirme yaptığını göstermiştir. halkımız yapılan tüm icraatları takdir etmiş ve bundan sonra da devamını arzuladığını belirtmiştir. Elbette bu başarı, ekonomide, siyasette ve sosyal alanda büyük beklenti oluşturmaktadır. 

 Yeni meclisimize tarihi görevler düşmektedir ;   

 61.Hükümet için Anayasa önemli bir gündem Maddesi olacak Daha demokratik yeni bir anayasaya büyük önem verilmeli.Hükümet'in ve yeni Meclis Başkanı'nın bu konuda ciddi ilerleme sağlayacağına  inanıyoruz.İnsan haklarına saygılı, özgürlükçü, Avrupa Birliği (AB) hedefi doğrultusunda hazırlanmış ve biz işadamlarının önünü açacak yeni bir anayasa,ülkemizin uluslararası itibarını daha da yükseltecek ve tüm sorunlarımıza, uzlaşma ve işbirliği içinde, kalıcı ve demokratik çözümler üretmeyi başararak, Türkiye’ye yönelik model ülke algısını daha da güçlendirecektir.  

Vatandaş iktidara anayasa değişikliğini gerektirecek çoğunluğu da vermeyerek uzlaşmadan yana tavır koydu. Kendi içinde sorunlarını çözmüş, güçlü bir Türkiye, bölgemizin istikrarına da daha fazla katkı yapacaktır.Türkiye'deki demokratik standartları yükseltme ve refah seviyesini artırma yolunda her türlü çabayı sarf edeceğine dair umudumuz var 

 Yeni Meclisten ekonomi alanındada ciddi ataklar bekl iyoruz.Dış politika ve ekonomide alınacak yeni adımlar , iş dünyasının çalışmalarına yön verecektir. Türkiye gerek dış politikada   , gerekse   Uluslar arası kulvarda iyi bir ivme yakaladı ve dünya ticaretinin gözü artık Türkiye’nin üzerinde.Yılın ilk çeyreğinde Dünya rekoru bir büyümeye imza attı. . Türkiye’yi bir üst lige  taşıyacak,  ekonomik istikrarın siyasi istikrara bağlı, girişimcilikte  ancak siyasi ve ekonomik istikrar sağlandığı  takdirde olabilir.  Mevcut ekonomik politikaların devam edecek olması, ilerisi için ümitlerimizi artırmaktadır. Ülkemiz açısından 2023'te dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almak son derece önemlidir.  

Avrupa'da ve Orta Doğu'da ciddi siyasi ve ekonomik sorunların yaşandığı bir ortamda iktisadi konumunu güçlendiren bir Türkiye bölgede önemli bir istikrar unsuru olacaktır.  

 Kurulan yeni hükümetin öncelikle istihdamı artırıcı ve destekleyici önlemler alması gerekiyor.ekonomik istikrarı güvence altına alarak istihdam kapasitesini artırmış ve işsizliği azaltmış bir Türkiye  istiyoruz. Bugünden sonra siyasilerin ortak amacı Türkiye’nin en önemli sorunu olan  işsizliğe çözüm bulmak olmalı. 

 İhracat  2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefleyen ihracatçıların bu hedefine ulaşmasına yönelik politika ve uygulamaların artarak sürmesi, Yeni dönemde de ihracata dayalı büyüme politikaları  sürmeli.

Toplumumuz ve yeni Meclisimiz, ortak hedeflerimiz etrafında bu kenetlenmeyi sağlayabildiği ölçüde Türkiye büyüyecek ve gelişecektir.  

Meclise giren partilerin el ele vererek birlik, beraberlik içinde bu yapılması gereken çalışmaları hayata geçirmelerini arzu ediyoruz. 

Yeni meclisimizde grup kuran tüm partilerimizi tebrik ediyor .Tüm Milletvekillerimizi Kutluyor. 24.dönem çalışmalarında başarılar diliyoruz. 


Nevaf KILIÇ

07.07.2011  

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU