18 Şubat 2019 , Pazartesi
09-04-2016
Mr. Gurme

Mr. Gurme

Dönerci Mehmet Usta

Tek bir ürün satan ama onu da en iyi şekilde yapan yerleri seviyorum. İşte Dönerci Mehmet Usta da böyle bir mekan. Mersin çarşı bölgesinde yer alan Dönerci Mehmet Usta bence şehirdeki uzak ara en iyi döneri yapıyor. 15-20 m2'lik küçük bir dükkanda başladığı ve şimdi yanındaki dükkanları da bünyesine katarak daha büyük bir alanda hizmete devam eden Dönerci Mehmet Usta'da döner yemeden 'döner yedim' demeyin bence.
 

Mersin Dönerci Mehmet Usta'da Ne yenir?

Yukarıda belirttiğim gibi burada sadece döner ve çeşitleri var. Pilavlı, sade, iskender ve ekmek arası sandviç çeşitleri mevcut. Ekmek arası dediğimi de küçük pidelerin içine yapıyor ki onun da lezzeti bir başka oluyor. Tüm döner çeşitleri gerçekten harika. Eğer Dönerci Mehmet Usta'ya ilk defa gidiyorsanız etin lezzetini daha iyi anlayabilmeniz için sade veya pilav üstü denemenizi tavsiye ederim. Zaten daha sonra müdavimi olup defalarca gideceğinizi için diğer İskender gibi diğer seçenekleri deneyebilirsiniz.


Dönerci Mehmet Usta ile ilgili tek sıkıntı öğle tatillerinde yer bulmak ve yemeğin gelmesi için biraz uzun bir süre beklemek diyebilirim. Sanırım yer olarak o sokağın tamamına da yayılsa da bu talep oldukça bu yer bulma sorunu bitmez. O yüzden tavsiyem, vaktiniz varsa ya öğlen 12'den önce  ya da 13.30'dan sonra gitmeniz.
 

Dönerci Mehmet Usta adres ve telefon bilgileri:

Camii Şerif Mah. 5226 Sk. (İstiklal Caddesi'nde Borsa Sarayı'nın yanı, İçel Sanat Kulübü ile aynı sokakta)
Tel: 0324 2323900
 

Dönerci Mehmet Usta'dan Fotoğraflar:

 

Dönerci Mehmet Usta Mersin

 

Dönerci Mehmet Usta Mersin

 

 

 

 

 

Dönerci Mehmet Usta Mersin

 

Dönerci Mehmet Usta Mersin

 

Dönerci Mehmet Usta Mersin

 

 

 

 

 

Dönerci Mehmet Usta Mersin
 
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz veya faydalı bulduysanız aşağıdaki ve sayfanın kenarlarında sosyal medya butonları vasıtasıyla paylaşmanız beni memnun edecektir. Lezzet ve keyif dolu günler dilerim:)
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU