21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Haldun OKDEMİR

Haldun OKDEMİR

MİY Hareket Getirdi

 

Mersin’de yaklaşık 28 yıldır görülmeyen spor hareketliliğini yaşıyoruz..Mersin İdman Yurdu’nun süper lig de olmasının avantajlarını şimdi kentte yaşayan herkes görebiliyor..

Mersin idman Yurdunun başarısını isteyenler kadar, başarısız olmasını isteyenler de şimdi Mersin de Kırmızı Lacivertli takımın getirdiği hareketlilikten eminim çok sevinçlidirler..

Mersin’in boş sokakları doldu, Mersin’e hafta içi ve hafta sonu spor turizmi ile gelenlerin sayısı arttı..

Mersin , komşu illerden Adana, Gaziantep ,Hatay ve onların ilçelerinden bile gelen konuklarını günübirlik ağırlayarak  spor turizminin öncülüğünü yapıyor..

Bugün  Mersin İdmanyurdunun süper lige çıkması Mersin kentini de süper lige çıkartmıştır..Başta basın olmak üzere Mersin de bulunan tüm kurum ve kuruluşlar MİY ile reklamlarını yapma fırsatı bulmuşlardır. TRT, ve diğer özel TV lerin yanı sıra ulusal basın sayfalarına Mersin’i ekleme durumunda kalmıştır..

Mersin de 36 yıldır spor yazan bir yazar olarak yeniden haberlerimizin, başarılarımızın MİY üzerinden Türkiye ye duyurulmasından dolayı mutluyuz..

MİY nun getirdiği bu hareketlilik karşısında Mersin de bulunan Spor severler, Mersin de bulunan sivil toplum kuruluşları, basınla ilişkili olanlar, MİY yönetimine ve Mersin Spor yazarları derneğine de destek olmalıdır..

MİY yönetimi gelen ödeneklerle yapması gereken fiziki değişiklikleri en iyi şekilde yapmış; yaşlı ve eski TSG stadı adeta yeni bir Stat haline dönüşmüştür. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Yenişehir belediyesinin Mersin idman Yurduna bu çalışmalarda verdiği destek unutulamaz..

Şimdi Mersin stadının ışıkları yanıyor..Akşamları sadece karanlıkta gezenlerin yürüdüğü sokaklarda spor dostları, spor taraftarları, Mersinliler rahatlıkla geziyor, evlerine gidebiliyor. Mersinli bayanlar, Mersin de oturan bayanlar MİY ile kendilerine sporda da yer verildiğini görebiliyorlar..

Mersin Basınını çok yakından tanıyan eskimeyen spor yazarlarından Hamdi Yurdakul , Basın tribününden basına hizmet edenlerin en iyi şekilde yararlanmaları için sezon öncesinde yapılmak istenen bir çok olumsuzluğu bir kenara iterek, Mersin Basınını da süper lig yazarları olarak en iyi konumda yerleştirdi.

Mersin idman Yurdu, sadece Mersin sporunu değil Mersin kentini de süper lige taşıdı. Takıma destek olalım, takımı iyi günde de kötü günde de destekleyelim…

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU