21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Haldun OKDEMİR

Haldun OKDEMİR

HOCANIN ASKERLERİ

Mersin idman Yurdu, spor camiasının, hatta ulusal basının spor yazarlarının bile tahmin edemediği bir sonucu daha gerçekleştirdi. Mersin idman Yurdu için gece gündüz demeden çalışan ancak, hakketmediği davranışlarla karşı karşıya kalan başkan Ali Kahramanlı yaptığı açıklamalarının ardından futbolcularının aldıkları galibiyete buruk bir şekilde sevindi..

 
Mersin idman Yurdu’na sezon başında ve sezon içerisinde teknik direktör Nurullah Sağlam hocanın önerisi ve başkan Ali Kahramanlı’nın onayı ile alınan futbolcular ilk yarıda gösterdikleri performansla, sadece Mersin’in adını değil kendi adlarını da yükseklere taşıdılar. Türk futbolunun her kesimi Mersin ve Mersin idman Yurdu oyuncularına farklı bir şekilde bakmaya başladı ve ilk yarı kazasız belasız, sorunsuz 5.olarak tamamlanarak hedefe ulaşıldı.
 
Mersin idman Yurdu’nun kamp ve diğer konularda verdiği destek hiçte başka kulüplerden geri kalır bir şekildi değildi..Sadece birikmiş alacaklar ve parça parça ödenebilen paralar ve ardından paraların ödemesi ile ilgili olarak başkan Ali Kahramanlı’nın sözleri vardı..
 
Mersin idman Yurdunu yücelten askerler, ikinci yarıda Mersin idman Yurdu’nun tırmanış yerine inişe geçmesine de neden olmuşlardı. Bu protesto hemde Hocaları Nurullah Sağlam’ın gözlerinin önünde Protokole ve başkana başkaldırıştı.  Ali Kahramanlı’ya büyük haksızlık yapılmıştı. Bu çirkin olayı Taraftarlar dernek başkanı ve yönetimi de hayretle izlemişti. Ne Mersin ,Ne de Ali Kahramanlı yapılan açıklamaları hakketmemişti.
 
Hocanın askerleri sergiledikleri  çirkin olayı kısa sürede fark etmiş olacaklar ki Trabzon maçı öncesi spor basınıyla bir araya gelerek özür dilediler . Hocanın askerleri Başkanları Kahramanlı’nın gönlünü almak için Trabzon deplasmanında 3 puanın sahibi olarak Mersin’e döndüler ve Mersin’i bayram havasına çevirdiler. Trabzon da Trabzon spor galibiyeti , Mersin idman Yurdunun askerlerinin ne kadar başarılı olduğunu anlatmaya sanırım yetiyor..
 
Hocanın askerlerine şimdi düşen görev içerde oynayacağı üç maçın üçünü de galibiyetle kapatmaktır. Mersin idman Yurdu başkanı Kahramanlı ya ve Mersin spor kamu oyuna verilebilecek en güzel hediye Mersin’de alınacak olan galibiyetlerdir.
 
Haydi kırmızı lacivertli Nurullah Hocanın askerleri, gösterin kendinizi…
 
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU