21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Haber Yorumcusu

Haber Yorumcusu

NOEL BABA !!! ve Bakan Çağlayan

Noel Baba, ve Bakan Zafer Çağlayan  !


Bu günlerde hangi radyoyu dinlesem çan sesleri ve saçma cingilbells müziğini duyuyorum.

Hele O kötü "ho ho ho" sesi kulağımı tırmalıyor.

Hangi  televizyonu açsam hangi alışveriş merkezine gitsem, kırmızı elbiseler içine girmiş yemekten şişmiş/şişirilmiş tipler noel baba (kimin babasıysa’) kılıklı kişiler ortalıkta dolaşıyor..

Bugüne kadar içimden kızıyordum ancak sabah bir nedenle ugradığım alışveriş merkezinde yaşlıca bir kadının büyük ihtimalle oyuncaklara bakarken torununa “ Evet Noel Baba var tabii.. Sana getirir bundan” dediğini duyunca zıvanadan çıktım..

Ah teyzem O çocuk ne düşünür bundan sonra? Nasıl yetişir.. Herhangibir uluslar arası olayda karşısına noel baba çıksa fikri nasıl değişir. 

Bizde bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır.. Nenesinin aldığı ve çin malı çam ağacının altına konulacak o çin malı oyuncağı aldıktan sonra noel babalar ve tayfalarına bir vefa duymazmı?

Tam bunları düşünürken TV yi açtım ve haber şu:

"Hıristiyanlık’tan gelen bir etkinliği kutlarsak, onlara benzemeye çalışmış oluruz. Dolayısıyla onlar gibi bir yaşantı ortaya çıkar. Biz, neden onlar gibi yaşayalım ki? Onlar bizim gibi yaşıyorlar mı? Biz Noel’i Hıristiyan aleminden ithal etmişiz. Noel, bizim bayramımız değil. Kişi, ’Hıristiyan gibi yaşayayım’ derse, bu tehlikeli olur. Ama ’Millet eğleniyor, ben de eğleneyim’ diyorsa, eğlencenin mahiyetine göre değişir. Eğer içkili, şaraplı eğlence yapılıyorsa, günahkar olur." Müftü Süleyman Yeniçeri, ’Noel Baba’ diye birisinin olmadığını, Aziz Nicholaos’ın da uyduruk, bir kişi olduğunu efsane haline geldiğini söyledi. Yenişeri, şöyle dedi:

"Noel baba yaşamış mı, yaşamamış mı belli değil. Bir yer söyleniyor ve orada yaşadığı ifade ediliyor. Ama Hıristiyan aleminin çıkardığı bir şahsiyettir. "Noel Baba baca ve pencereden giriyor. Ama doğru dürüst birisi olsa kapıdan girerdi."

Biz de kapıdan giriliyor. Kuran-ı Kerim’de; ’Evlere kapıdan girin’ diyor. Neden bacadan giriyor ki?"

Müftüyü tebrik ediyorum, Özellikle bizde hırsızın bacadan girdiği sözü yerleşmişken cuk ottutturmış.. Ağzına sağlık Müftü Bey...

KARABULUT: NOEL BABA AÇIKLAMASI YAPAN MÜFTÜYE SORUŞTURMA AÇILSIN

NOEL Baba Barış Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı !!! Muammer Karabulut, "Noel Baba diye birisi yoktur. Aziz Nicholaos diye biri var ama bu uyduruk bir kişidir. Noel Baba baca ve pencereden giriyor. Ama doğru dürüst birisi olsa kapıdan girerdi" diyen Keşan Müftüsü Süleyman Yeniçeri hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın soruşturma açmasını istedi.

Tabi adı Türkçe kendisi bilmem ne olan kişiler başlamış konuşmaya ve Diyanete soruşturma açılsın diye baskıya..

 Diyanete de bir çift lafım var.. Sakın ama SAKIN !!!

 

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan,

Büyükelçiler konferansındaki konuşmasında Demişki:

 "Geçmişte "Türkiye hasta" diyenler, Allah onlara şifa versin, acil şifalar diliyorum, kendileri şimdi hasta. Türkiye aslında 8 silindirli, 300 beygirlik bir otomobil gibi. Ama otomobilin gideceği otobanlar düzenlenmemişti, kuralsız bir otobanda gidiyorduk. Ama bugün Türkiye artık gerçek gücünü, gerçek performansını göstermeye baktı" diye konuştu.

 
Şimdi buna ne denir?

Teknik olarak bakalım önce: 8 silindirli bir araç ne kadar benzin yakar? Vergisi nedir? Bunu alabilecek kişinin maddi gücü ne olmalıdır? Otobanı ne kadar düzenlersen düzenle hız sınırı 120 mi midir? Aynı yolda o hızla 4 silindirle gidilir mi? Aynı hızda gidebilmek için bu kadar yakıt sarfiyatına bukadar vergiye gerek varmı?

Bu sorulara 2 kelimeyle açıklık getireyim..

Evet Türkiye Bakanın dediği gibi 8 silindir oldu yani aynı hızda gidebilmek için normal bir aracın 3-4 katı yakıt yakıyor! Yani ihracatta 1 kazanırken ithalatta 5 harcıyor. Bu da cari açığı açıyor! Acaba Bakan bunu mu kastetti?

Özeti şu: 1000 tl gelirin var her ay 5000 Tl harcıyosun. Nasıl mı.. Borçla Krediyle…Yazık. Kim ödeyecek bunu?

Merkez Bankası’nın açıklamasına göre, “Cari işlemler hesabı, yılın ilk 10 aylık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 31.51 milyar dolar artarak 65.06 milyar dolar açık kaydetmiştir. Bu gelişmede dış ticaret açığının 33.80 milyar dolar tutarında artarak 76.47 milyar dolara ulaşması etkili olmuştur” denildi.

Son söz: Sürdürülebilir olması gereken,  cari açık vermeden BÜYÜMEDİR.  Cari açığımızın yüksek olması ekonomimizi hep kırılgan yapmaktadır.

Yani 8 silindire gerek yok sayın Bakan eğer para babadan miras kalmadıysa (petrolün yoksa) veya paranla hava atmıyorsan...

Yani ez cümle “kötü bir örnek oldu, düşünülmeden söylenmiş…

Benim yine moralim bozuldu...

Sizinde Bozulsun...

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU