22 Nisan 2019 , Pazartesi
01-01-1970

Fatma ÇALIK

ÇKA'da Neler Oluyor?

 

 Çukurova Kalkınma Ajansı bu yıl 2010 destek programı sonuçlarını henüz açıklamadı...

2010 yılı destek programı 23 Aralık 2010 tarihinde açıklanmış ve proje teslim süreci geçen yıllara göre 1 ay erkene alınarak 23.Şubat.2011 tarihinde son ermişti.

23 Şubat tarihine proje yetiştirmek için uğraşan ve yatırım planlarını aylardır erteleyen tam olarak 655 kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Ortalama 1,5-2 ay süren proje değerlendirme süreci, Yönetim Kurulu'nda bulunan bir üyenin boykotu nedeni ile (ajans yetkilisi tarafından söylenen bilgi) tam 4 aydır bekletilmektedir.
 
Bu konuda hiçbir bilgi verilmeyen yatırımcı, ne için bekletildiğini bile bilmemektedir.
 
Çukurova Harekete geçiyor sloganı ile tam 7 ay önce başlayan süreç, bir türlü harekete geçemeyen Ajans sebebiyle anlamsız ve sessiz bir bekleyişe dönüşmüştür. 

Yatırımcı ile dalga geçer gibi, zamanın paradan çok daha kıymetli olduğu unutulmuştur. Fakat ne yazık ki, yatırımcıların ödediği vergilerle maaşını alan Yönetim Kurulu üyelerinden biri, bu bekleyişle dalga geçer gibi, yönetim kurulu toplantısını mazeret göstermeden erteleyip tatile gitmiştir.
 
 
Fakat biz ülke olarak, önümüze konulan engellere ve bizim olanın bize çok görülmesine alışığız sanırım ki, kimsenin gıkı bile çıkmıyor.....
 


End. Müh.FATMA ÇALIK
PROJE UZMANI
 
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


YAZARIN DİĞER YAZILARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU