21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Elif KUZEY

Elif KUZEY

Ya Dolandırıcıyız Ya Yalancı

Digital Platform kullanıyor musunuz? 

Biz yıllardır kullanıyoruz, ama öyle ama böyle idare ettik yıllarca digitürkle.Ama son zamanlarda seyrettiğimiz kanallar birbir kapandı ve yerine yeniler eklenmedi. Bu durumu defalarca bildirdik müşteri hizmetlerine, başladığımız noktayla geldiğimiz nokta arasında çok fark var diye. Müşteri olarak mağduruz dedik. Ve Digitürk bir çözüm bulamadı. Ve sonra eşim ben artık Digitürk ile uğraşmak istemiyorum dedi. D-smart alacağım diye tutturdu. 

Ve bizim müşteri hizmetleri maceramız başladı. Ben çok eğleniyorum. Yazışmalar, telefonda çıldırtıcı saatler... Sizinle de paylaşmak istedim. Gerçi bu 1-2 gün sonra hukuki bir olaya dönüşeceği için sorun olabilir ama kaçırmanızı da istemem.

28 Temmuz akşamı bir heyecanla gidip D-Smart'ı alıp geldi. Bir hevesle kurduk. Ve izlemeye başladık. Tam tamına 2 saat seyrettik. Koskoca 2 saat dile kolay ve sonra ekran karardı. Sonra görüntü kesik kesik gelmeye başladı. Biz de Müşteri Hizmetlerini aradık. Bize fişi çekin, açın kapayın, kartı çıkarın takın v.s. komutlar verdi. Ve tabi ki sonuç alamadık...

Biz yine karasal yayına döndük.

Ertesi gün teknik servis geldi, çözüm bulamadı. Ve bizim cihaz kartıyla filan bayiye gitti. Neyse çok uzatmayayım, Bayi bölgeye sordu, bölge daha cihazı görmeden 100TL ödesinler kart kullanıcı hatasıyla bozulmuş dedi. Eee bi baksaydın arkadaş karta dedik merkeze gönderin dedi.

Neyse bu arada her gün D Smart müşteri hizmetleriyle de görüşüyoruz. Annemi o kadar aramıyorum düşünün artık. Ve büyük ihtimalle ekranda yazan standart cümleleri biz bile ezberledik. En favori cevabımız  "Sorununuzu ilgiliye bildireceğiz" Bu standart bir cümle kiminle konuşursanız konuşun ne söylerseniz söyleyin konuşma bu şekilde bitiyor. Evet devam edelim. Eşim de ısrarlı ben 10 yıldır Digitürk kullanıyorum kardeşim,  kartı da cihazı da nasıl kullanacağımı biliyorum nasıl kullanıcı hatası olur diye diretiyor, karşı taraf da "Sorununuzu ilgiliye ileticeğiz"diyor. Eşimin kullanıcı hatasını tanımlayın ısrarı üzerine, D-Smarttan son gelen mesaj artık mahkeme yolunu açmış oldu. Çünkü bizi daha doğrusu eşimi kartı kopyalamaya çalışma eylemiyle Dolandırıcılıkla ya da kartı başka cihaza takmaya çalışarak Yalancılıkla (her ne kadar eşim kabul etmese de salaklıkla) suçlamış oldular. Bu da bardağı taşıran son damla oldu. Şimdi yazılı teknik rapor istendi. Tüketici mahkemesi dilekçesi hazırlandı, avukat tutuldu. Ben de heyecanla izliyorum. 

Bu arada internetten D-Smart araması yaptım hep aynı şikayetle karşılaştım. İnsanlar cihazı alıyor, kart arızalanıyor ve 100 TL isteniyor. Düşünmeden edemiyorum D-Smart bu 100 TL'yi standart gelir olarak mı görüyor acaba?

Tabi bu hengamede olan, yaz tatilinde TV'de çizgi film izlemek isteyen çocuklarıma, Arada sırada da olsa izlediğim dizilerim ve filmlerime oldu. 

Neyse bakalım neler olacak? Bu arada Sizin nasıl gidiyor D-Smart ve Digitürk üyelikleriniz ve Müşteri hizmetleri ile ilişkileriniz?

Bu yazı toplam 10425 defa okunmuştur

·         

YORUMLAR

ben de dolandırıldım

arzu

1 yıldır d smart üyesiyim, geçtiğimiz ağustos ayında arandım ve " sadece 2 tl ye sinema paketi ister misiniz?" denildi. ben de doğal olarak"sadece 2 tl mi o halde kabul ediyorum"dedim. sinema paketi ücreti 11 lira olarak fatura edildi. Müşteri hizmetlerimi aradığımda 10. dk da bu kişiyle görüştüm ve görüşme tam 18 dk. sürdü ve tabiki utanmadan aynen yukarıdaki gibi"sorununuz arkadaşlara iletildi biz sizi arayacağız" denildi. 1 ay oldu arayan yok.

06 Kasım 2010 Cumartesi 11:45

futbol özel kanallardan cıkmalı

avni tozar

futbol federasyonu kulüplere başka getiri reklamla ilgili kazanc saglayıcı işler bulunmalı herkes bedava futbol seyretmeli

24 Ağustos 2010 Salı 17:01

çok uğraşırsınız

adısaklı

Oooo sizin işi uzun.. çok uğraşırsınız kolu kaptırmışsınız

 

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU