21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Elif KUZEY

Elif KUZEY

Pis İş...

Ne yazık ki, seçim dönemi başlıyor...

Siyaset pis iş hem de her anlamda. Hele ki seçim dönemlerinde. Her seçim zamanında saçmasapan kampanyalarla ortaya çıkan görüntü ve gürültü kirliliği bahsettiğim pislik... Siyasetin diğer pisliklerinden bahsetmek istemiyorum bile!

İşte benim seçim kampanyalarından aklımda kalan ancak bu.

Bir düşünün hangi adayın seçim vaadlerini hatırlıyorsunuz?

Ama ortalığa saçtıkları bir sürü kağıt, poster ve kötü ses sistemleriyle gözlerimizde ve kulaklarımızda açtıkları hasarı unutamazsınız.

Neden her şeyi bu kadar gürültülü yapıyoruz?

Bence aslında söyleyecek hiç birşeyleri olmadığı için insanlar gürültü yapıyorlar, etrafı kirletip çok şey yapıyoruz diye önce kendilerini sonra da müstakbel seçmenlerini kandırıyorlar.

Bunun başka bir açıklaması yok.

Aslında somut hiçbir şey söylemeyecekler, yapabilme ihtimalleri bile olmayan şeyleri vaat edecekler, zaten yapabileceklerini de yapmayacaklar ki seçildikten sonra büyük ihtimalle özel günler hariç o şehre uğramayacaklar bile...

Ama seçime kadar binlerce lira harcayacakları kağıt, poster ve broşürlerle o şehri kirletecekler.

Ne yalan söyleyeyim ülkemdeki siyasetçilerden de, siyasetten de ümidimi kestiğim için bu yıl oyumu farklı şekilde değerlendireceğim.İşte benim aday kriterim; kim ortalığı kirletmez, kuru gürültü yapmaz ve hatta bir iki mantıklı cümleyi bir arada kullanırsa oyum ona... 

 

Bu yazı toplam 72200 defa okunmuştur

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU