21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Elif KUZEY

Elif KUZEY

Koskocaman 1 Dakika

 

Koskocaman bir dakika boyunca düşündüm...

Saat tam 9'u 5 geçiyordu...

Zaten arabadaydık, radyo açıktı ve Atatürk'ü dinliyorduk, hayatını amaçlarını, neleri yanlış yaptığımızı konuşuyorduk...  Tam da kırmızı ışıkta duruyorduk, Sirenleri duyduk .  En az 50 araç arka arkaya. Araçtan indik. 

Saygı duruşundayız. Ama durmuyorum sadece öyle put gibi... Düşünüyorum.

O kocaman bir dakika boyunca düşündüm. 50 Araçtan topu topu 4 kişinin inmesini düşündüm. Saygısızlığı, umursamazlığı, vurdumduymazlığı, bananeciliği düşündüm.

Hepsinin altında son model arabalar, coupeler, jeepler... Ama inemediler rahat koltuklarından. İstiklal marşına geçtik, inemediler araçlarından. Elleri direksiyonda sinirli, gözleri saatlerinde telaşlı...

Pek yakında gerek kalmayacak kalkmalarına zaten... 18. Milli eğitim şurası yapıldı yakınlarda haberiniz oldu mu bilmiyorum. 

Çıkan kararları gördünüz mü? duydunuz mu? haberiniz oldu mu?

İstiklal marşı ve andımız artık okunmayacak, özel törenlere katılım serbest olacak. 

Şura kararları zaten tam bir fiyasko bir de içindeki bu madde kimlerin neyi amaçladığını yeniden düşünmemize yol açıyor.

Türk Eğitim-Sen İstanbul Bölge Başkanı M. Hanefi Bostan geçenlerde bu şura ile ilgili açıklama yaptı. Şuranın özellikle bu kararına dikkat çekti ve kabul edilemez derken sordu?

"Cumhuriyet Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, İstanbul'un Fethi, 23 Nisan Çocuk Bayramı ve İstiklal Marşımız ile Andımız hangi paylaşma ve bütünleşmeyi önlüyor? Hangi kültürü etkiliyor ve değiştiriyor? Bunlar milletimizin ortak duygu ve değerleri değil midir" 

Kesinlikle katılıyorum sayın Bostan'a ... Milli değerlerimize sahip çıkmanın, onları öğretmenin ne gibi bir sakıncası olacak?

Bugün saat tam 9'u 5 geçeden sonra  O beylerin rahat arabalarından çıkmadan, ikide bir saatlerine bakarak geçirdikleri koskoca  bir dakika içinde bunları düşündüm...

 Bu yazı toplam 97415 defa okunmuştur

 

Bu yazı toplam 461 defa okunmuştur

·       

·

YORUMLAR

Saygı...

Tolga ACAR

Çalıştığım yerde, her 10 Kasımda olduğu gibi,bir anma töreni düzenlendi. Katılımın çok olduğunu söyleyemem. Bununla birlikte bu böyle bir trörenin düzenlenmesi sevindirici. 
Badem bıyıklı yöneticilerimizin Atatürk'ün başardıklarını övgü sözleri ile anlatmaları samimi gelmedi bana. 
Bu arada 09.05'te iki dakikalık saygı duruşunda herkesin hazırolda olduğunu söyleyebilirim. Bu sene görmedim ama geçen yıllarda, gözlemlediğim kadarıyla sürücüsünden öğretmenine, temizlik görevlisine kadar hemen herkes saygı duruşunda olduğunu söyleyebilirim. 
Tüm bunlara karşın kaygılım...

10 Kasım 2010 Çarşamba 22:20

ağladım

esat sabi

Ben resmen ağladım, bir okulun önünden geçerken bırakın öğrencileri öğretmenler bile durmuyordu yerinde gezip konuşuyorlardı

10 Kasım 2010 Çarşamba 16:50

[email protected]

avni tozar

türkiye cumhuriyetini kuran savaş meydanlarında komutanlık üstün vasıflarıyla ilkeleriyle ınkılaplarıyla sonsuza dek yaşayacakdır.herkes saygı göstermek zorundadır.

 

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU