21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Elif KUZEY

Elif KUZEY

Kadın Olmayı Seviyorum

Her türlü olumsuzluğuna rağmen kadın olmayı seviyorum. 

Çünkü kadın olunca beynin farklı işliyor. Bir erkeğin sadece baktığını ben görüyorum, bir erkeğin sadece duyduğunu ben dinliyorum. Kadın olmanın farkını yaşadıkça daha da anlıyorum.

Dedim ya kadın olmayı seviyorum. 

Allah'ın bize vermiş olduğu gücü seviyorum. Bir insanı dünyaya getirme duygusunun sadece bize ait olmasını da çok seviyorum. O minicik canlıyı doğduğunda sadece benim besleyebilme ihtimalimi bile seviyorum.

Kadın olmak çok faydalı hala farkında değil misiniz?

Mesela;

Duygusal bir film izlediğimde kendimi kasmak zorunda asla değilim. Dilediğimce ağlar, paket paket mendil bitirebilirim ve kimse de bunu garipsemez.

Araba kullanırken istediğim gibi (minik!) hatacıklar yapabilirim. Ne de olsa kadınım ve asla... asla... asla... bir erkek gibi MÜKEMMEL!!! araba kullanamayacağım için kimse yadırgamaz.

Karşıma aniden bir şey çıktığında çığlık atabilir, istediğim gibi korkabilirm. Ne de olsa bir erkek kadar cesur olmak zorunda değilim...

Bu liste daha çok uzar...

Bu hafta Dünya Kadınlar Haftası. Bir çok yerde bugüne en çok tepkiyi kadınlar veriyor. Temelde elbette haklılar ama nadansa bu hızına yetişemediğimiz dünyada son dönemlerde sadece kendi haklılığımızı ispatlamaktan başka bir şey düşünemez olduk.

Herkes sürekli bir şeyleri ispat etme savaşı içinde. 

Ve özellikle biz kadınlar sahip olduklarımızı değil de çabalayarak elde ettiklerimizi daha kıymetli görüyor ve onlarla kendimizi göstermeye çalışıyoruz. 

Çok yakın bir dostumun harika bir ailesi var. Dünyada gördüğüm en tatlı ve afacan kız çocuğuna sahip, ona değer veren ve sevgisini hemen her fırsatta gösteren bir eşi var. Ama nedense bu onu hiç ama hiç mutlu etmiyor. Şu anda kendisini iş arkadaşlarına ispat edebilmek için çok ağır bir görevi üstlendi ve neredeyse günün 20 saati aralıksız çalışıyor. Sürekli şikayet, mutsuzluk ve hırs...

Bir insanın herhangi bir konuda, üstelik olumlu etkisi direk kendisini etkilemeyecek bir konuda bu kadar hırslandığını hiç görmemiştim. Başarısız olmak diye bir ihtimali düşünmüyor bile ki bu aslında çok da muhtemel bir ihtimal. Çünkü ya başarırsınız ya da başaramazsınız. Ama onun gözlerinde görüğüm hırs çok başka. 

Tabi bu arada arka planda bir daha o anlarını yaşayamayacağı bir çocuk büyüyor. 3-4 yıl sonra hadi geriye dönelim de şu çocuğa büyürken eşlik edelim diyebilme şansı yok ki...

Günümüzün kadınına gerçek ve yaşayan bir örnek sadece ...

Hayatla ilgili hırslarımızla kendimizi ispat etme yarışından ne zaman vaz geçebilirsek işte o zaman aslında zaten sahip olduklarımızla da ne kadar mutlu olabileceğimizi keşfedeceğiz bence...

Çok hırslandım...Ben de bugün bir şeyi ispat etmek istiyorum. 

En sade haliye Kadın olmak çok güzel ve bunu yaşamaktan çok mutluyum.

 

Bu yazı toplam 56457 defa okunmuştur

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU