21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Elif KUZEY

Elif KUZEY

Kadın Olmaktan Utandığım An!

Bu nasıl bir mantıktır?

"Eşime ikinci eş için izin verdim isterse alabilir."

Bu kadın müsveddesi ve düşmanı çıkıp ta bu şekilde konuşuyor ve yine kadın muhabirler ona mikrofon uzatıp daha da konuşmasını sağlıyor.

Habernamede yazıyormuş danışman! hanım, baktım yazılarına ve yıllar önce annemin söylediği bir söz geldi aklıma

 "Kadının en büyük düşmanı kadındır"

Çok doğru. Hiç bir erkek bu kadar dangalakça yazılar yazamaz

Biz sadece çok eşlilik olsun çığırtkanlığını duyduk, ne yazık ki ben merak edip yazılarına şöyle bir bakarak beynimi de kirletmiş oldum. Siz yorulmayın kendinizi bunaltmayın ben size kısaca bahsedeyim. bu kadın zaten akıllı olmak istemiyor. Bilgi acıtırmış öyle diyor...

Akıllı olup mutsuz bir evlilik yaşamaktansa akılsız olup mutlu olmayı tercih ediyor. İşte bu tip asalak beyinli canlılar, hem akıllı olup hem de mutlu bir evilik yaşayamayacaklarını düşünüyorlar, bir de utanmadan tüm kadınları bunu içine katıyorlar.

"Akıllı kadın erkeğini yöneten ama bunu ona asla belli etmeyen kadındır." diyor hanımefendi... Çünkü tek emeli hiç bir şey yapmadan o erkeği yönetebilmek, bunlara konfor olsun, para olsun yeter. Yoksa eşi onu seviyor mu sadık mı umurlarında değil. Çünkü bunlar sevmeyi bilmiyorlar. Çünkü bunlar insanı sevmiyorlar.

Sevmeyi bilmeyen insan sevilmek istemez. Sevilmemek, aldatılmak, eşinin başka bir kadınla bırak birlikte olmasını bir şeyleri paylaştığını bilmek bile seven kadını delirtir. 

Ama bunlar için bu önemli değil. Onlar rahat yaşasın ellerinde cep telefonları, üstlerinde en pahalı kıyafetler, altlarında son model arabalar hava atsınlar. Başka bir şey yok bunlar için.

 

Aile danışmanıymış... 

 

Aile nedir biliyor mu acaba? Aile her akşam bir masa etrafında toplanan anne, baba ve çocuklardır. 

Dikkat edin anneler, baba ve çocuklar demiyorum. Bırakın Türk Medeni yasasına aykırı olmasını Türk Dili ve edebiyatı kurallarına bile uygun değil bu cümle.

Bu zekası kıt şahıs o evlerdeki çocukları düşünüyor mu? Evinde akşam, kocasının başka bir kadınla hoş beş ederken kendi çocuğunun buna ne anlam vereceğini düşünüyor mu? 

O çocukların psikolojisini hayal bile edebiliyor mu? 

Uzun süren evlilik semineri veriyormuş. Onun bahsettiği uzun süren evlilik değil. Aynı evde bir erkeğin birden fazla kadınla sex yapma hakkının olduğu ve bunu her ne kadar gözünün önünde yapmasa da aynı hanede yaptığı için çocuklarının da bildiği ama bu hanımların yine de para pul bakımından rahat ettikleri birlikte yaşama şekli. Bu evlilik değil. 

Neymiş evli erkeklerle ilişki yaşayan kadınlar parasal açıdan mağdur oluyormuş o nedenle imam nikahı olmalıymış. Çok özür diliyorum. Evli bir erkekle ilişki yaşayarak o erkeğin karısını mağdur eden kadın da bırakın parasal sıkıntı çeksin. 

Bir çok kadının evlenememesinin, evde kalmasının (çünkü bunun zihniyetinde illa bir erkekle olacaksın asalak gibi, hani bu balinalara bağımlı yaşayan asalak balıklar, su böcekleri var ya onlar gibi...) nedeni kendini bulunmaz hint kumaşı sanmasıymış!!!

Bak bak bak zekaya bak. Kusura bakma ama evet bir çok kadın bulunmaz hint kumaşı. Ve her kadın arzu ettiği takdirde istediği , kendini mutlu edebilecek bir erkekle evlenebilir. Ve Sibel Hanım, biliyor musunuz bir çok kadın bunu kendini paçavra zannetmeden yapabiliyor. Hint kumaşı gibi görüyor kendini. Allah'ın yarattığı en güzel ve yetenekli yaratık olduğunun bilincinde oluyor. Kıymetini biliyor. Ve çok da mutlu oluyor.

Hem biliyor musun sayın Üresin, İnsan kendini paçavra değil de Hint kumaşı gibi hissedince, kocasının onu aldatmasına imkan bırakmıyor, ikinci eşe izin vermiyor, akılsız olmak yerine akıllı ama mutlu bir aile!!! hayatını tercih ediyor. Sonuçta vatanına milletine faydalı, vefalı evlatlar yetiştiriyor. 

Sibel Üresin üzerine o kadar konuşuldu yazıldı ki... hiç yazasım yoktu. Bunun gibilerle beynimi kirletmek hiç istemezdim. Ama her ne kadar bunları kadın olarak görmesem de kadın olmaktan utandırdı beni dayanamadım, yazdım. Yazımın içine bu zattan alıntılar ekleyerek sizin de akıllı beyinlerinizi yorduğum için özür dilerim. 

Sevgiyle kalın...

Ve lütfen her sabah BULUNMAZ BİR HİNT KUMAŞI olduğunuzu bilerek uyanın...

 

Bu yazı toplam 52403 defa okunmuştur

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU