23 Mart 2019 , Cumartesi
01-01-1970
Canan Sevim

Canan Sevim

'ŞUBAT' ACININ AYI
Şubat ayı birçoğu gibi benim içinde  sadece “14 Şubat Sevgililer Günü” hatırlatan, bütün ay hediye haberlerinin tv’lerde döndüğü bir aydı..
 
Ama artık Şubat demek acı demek. Ayların en kısası, 4 yılda bir 29 çeken bu kısacık ayda ne çok acı yaşadık.
 
ÖzgeCan Aslan Tarsus’ta bindiği minibüsün şoförü tarafından vahşice katledilen 20’sinde gencecik bir fidan. Canımız yandı, hem de çok yandı. Tüm Türkiye’nin üzerine yapıştı bu acı. Ciğerimiz yandı.
 
Daha ÖzgeCan’ı unutmadan, gazeteci Nuh Köklü’nün haberi geldi.. Arkadaşlarıyla kartopu oynarken, attığı kartopunun bir dükkanın camına gelmesi sonucu dükkan sahibi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Son sözü “Bu bu bir rüya olsun…”  Şoka girdik.. Bir insan kartopu oynadı diye öldürüldü.. Acımıza acı ekledik.
 
Ardından bir kadın cinayeti haberi daha geldi. İstanbul’da bir kadın, eşi tarafından hunharca katledilip 52 parçaya bölünmüştü. İnanamadık. İnsanlar bu kadar vahşileşemezdi çünkü. Acımıza acı ekleyerek başımız önümüzde kaldı.
 
Bir kadın cinayeti haberi de Antalya’dan geldi. 23 yaşındaki gencecik Hüsne sevgilisi tarafından önce dövüldü sonra üzerinden araba ile geçilerek canını verdi. Artık beynimiz durdu. Tepki veremedik.
 
Aradan 2 gün geçmeden İzmir Ege Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sonucu gencecik, babayiğit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu kaybettik. Ülkücüydü Fırat, MHP’liydi Fırat, ama insandı Fırat.. Acımızı acı eyledik.. Kendimizi teselli edecek bir şey bulamadık. Gencecik bir canımız daha bir hiç uğruna öldürüldü..
 
Bu kadar insan 28 gün süren bi ayda nasıl katledilebildi. Yahu Şubat ayı bu… Biz her Şubat sadece Sevgililer Gününde hediye konuşan insanlardık. Ne oldu da bu kadar ölüm sığdı bu aya?
 
Kabus ayının bitmesine 5 gün kaldı ama daha ne acılar getirecek muamma.
 
Şubat demek artık Türkiye’de acı demek, keder demek, insanların artık insanlığından utandığı ay demek.. Sahi Şubat’ta artık mutlu olunabilir mi ?
 
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU