21 Nisan 2019 , Pazar
01-01-1970
Canan Sevim

Canan Sevim

Müsait Bir Yerde

Hepimiz sürekli bir koşturmaca içerisindeyiz. İşe, arkadaşlarla buluşmaya, okula, dershaneye, eve vs. sürekli bir yerden bir yere gidiyoruz. Giderken de eğer özel araçlarımız yoksa hayatın bize en büyük nimeti aynı zamanda işkencesi olan toplu taşıma araçlarını kullanıyoruz. Bide biz öyle çok yürümeyi seven bir millette olmadığımızdan toplu taşıma araçları bizim özel araçlarımız gibi aslında.
Neyse efendim bende arabası olmayan o yüzden toplu taşıma araçlarını kullanan insancıklardan bir tanesiyim. Lakin benim bu yolculuklarımda illa başıma bir şey gelir. İster şehirlerarası yolculuk olsun ister şehir içi. İlla bindiğim otobüste, minibüste bir olay yaşanır ki çoğu zaman olay benim üstümden gerçekleşir.

11 yaşımdan itibaren memlekete tek gidip gelmeye başladım. 7 saat yol. Birde yolculuğu sevmeyen bir insansanız o yol size işkence, hele birde mide bulantısı yaşıyorsanız o yol bitmez. Neyse yine memlekete gidiyorum tek başıma oturmuşum koltuğuma ikinci sırada pencere kenarı, midem bulanmasın diye ilacımı da içmişim otobüs hareket ettiği an uyku moduna gireceğim. En nefret ettiğim şeyde (biliyorum hepimiz ediyoruz aslında) yanıma kokan ve çocuklu birinin oturması. Ama şansıma bu sefer orta yaşlı bir bayan oturdu. Kadın geldi bir rahatsızlığı olduğunu izah ederek pencere kenarına oturmak istedi bende insanlık yaptım yani sağlık bu dedim tamam buyurun. Kadın kuruldu yerime. Hareket ettik ve ben uykuya dalış yaptım. Bilirsiniz otobüsler hareket eder 10 dakika sonra servis başlar. Ben uyuyorum diye muavin arkadaş beni uyandırmamış sağ olsun ama keşke uyandırsaymış. Yanımda ki teyze çay istemiş ama o çayı benim üstüme boca etmek için istemiş. Ben uyuyorum be kadın azıcık dikkat etsene. Uykumun ortasında bir yanma hissettim ve acıyla sıçrayınca yanımda ki teyzenin çayının komple bacağımda olduğunu gördüm. Otobüsteyiz be ne yapayım ben üstümü de çıkaramam 2 şişe suyu üzerime boca ettiler ama yok nafile yandık bir kere. O yanık halimle 7 saat yol geldim ve eve gitmek için bildiğim dolmuşta çocuğun bir tanesi şak diye bacağıma oturmaz mı? Dedim tamam kaptan” Müsait bir yerde inebilir miyim” ? Eve kadar yürü bakalım...

MAKALEYE YORUM YAZIN



FACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU