19 Haziran 2018 , Salı
08-08-2017 11:29 Kategori: Spor

Su Elçileri Konya’da Yarıştı

Su Elçileri Konya’da Yarıştı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Çevre ve su kaynaklarının korunması konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak amacıyla hazırlanan Avrupa Birliği destekli “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında Oryantiring yarışmalarının ikincisi Konya, Beyşehir’de gerçekleştirildi."

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti finansmanı ile Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT iş birliği ile yürütülen proje kapsamında oryantiring yarışmalarının ilki Muğla Köyceğiz’de gerçekleştirilmişti. Ağustos ayında Konya, Beyşehir’de yapılan yarışların ardından; oryantiring yarışmaları eylül ayında Trabzon, Uzungöl’de ve ekim ayında Ankara’da gerçekleştirilecek.
 
Türkiye Oryantiring Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilen Oryantiring yarışmaları Beyşehir Gölü ve tarihi Taşköprü çevresinde gerçekleştirildi. Yarışlar öncesinde katılımcılar parkur ve yarış hakkında bilgilendirildi. 12 yaşını dolduran herkesin katılabildiği Su Elçileri Oryantiring Yarışmaları’nda yarışmacılar yaş gruplarına göre 5 kategoriye ayrıldı. Her kategoride kadın ve erkek ayrı ayrı yarıştı. 14 kişinin dereceye girdiği yarışlarda kazananlar ise şöyle; erkeklerde 14 yaş kategorisinde Muhammed Bora Şölen, birinci; Ali Malkır, ikinci; Abdullah Fehmi Türkarslan üçüncü, 16 yaş kategorisinde Eren Bodrumlu, birinci; Ömer Topuz, ikinci; Osman Nuri Uğurlu üçüncü, 18 yaş kategorisinde Koray Bal birinci, Ali Barış Katrancı ikinci; 20 yaş kategorisinde Mert Bodrumlu birinci, 20 yaş üstü kategorisinde Oğuz Kaan Acar birinci, Hakan Bilici ikinci, Barışcan Palamut üçüncü oldu. Kadınlarda ise 14 yaş kategorisinde İlayda Pınar ve 20 yaş üstü kategorisinde Döne Acun birinciliklerini aldılar. Kazananların madalya ve ödülleri Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türkiye Oryantiring Federasyonu Üyesi Faruk Altınok ve Proje Koordinatörü Özgür Aydıncak tarafından verildi. 
 
Su Elçileri Oryantiring Yarışmaları ile projenin öncelikli hedef kitleleri arasında yer alan orta öğretim, üniversite öğrencileri, gençler ve aileler farklı kategorilerde birlikte yarışabilme ve büyük şehirde büyüyen katılımcılar doğayla tanışma, bütünleşme imkânı bulabiliyorlar. Çevrenin korunması, kirletmeden ve verimli su kullanımının sürdürülebilirliğine katkıda bulunmayı amaçlayan proje kapsamında gerçekleştirilen Oryantiring yarışmaları ile hedef kitlenin, Su Elçilerinin ve potansiyel Su Elçilerinin çevre ve su konusunda farkındalıklarını artırması; kendilerine güvenlerini ve projeye olan inançlarını besleyip büyütmesi hedefleniyor. Oryantiring yarışmaları ile ayrıca katılımcıların hedef ve isteklerine konsantre olmaya ve bunlara ulaşmak için sistemli olarak çok çalışmaya yönlendirmesi de amaçlanıyor. 


HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Spor HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU