14 Kasım 2018 , Çarşamba
06-06-2017 10:29 Kategori: Spor

FIFA'nın Resmi Havayolu Şirketi Olacak

FIFA'nın Resmi Havayolu Şirketi Olacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Qatar Airways’in 2022'ye kadar sürecek olan eşi benzeri görülmemiş bir sponsorluk paketi kapsamında FIFA'nın Resmi Ortağı ve Resmi Havayolu olacağı duyuruldu."

Qatar Airways’in önümüzdeki yıllarda sponsor olacağı etkinlikler arasında 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası, Rusya'da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası, FIFA Dünya Kulüpler Kupası, FIFA Kadınlar Dünya Kupası ve Qatar'da düzenlenecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası yer almaktadır.

FIFA Resmi Ortağı olarak Qatar Airways Grup CEO’su Mr. Akbar Al Baker şöyle konuştu: "Qatar Airways, sporun dostane rekabet ruhuyla insanları bir araya getirme gücünün farkındadır.  Dünyadaki en popüler spor turnuvası olan FIFA Dünya Kupasının yönetim birimi olarak FIFA, futbolun popülaritesini somutlaştırmaktadır ve bu da onu Qatar Airways için ideal bir ortak haline getirmektedir. "Qatar’da gururla düzenleyeceğimiz 2022 FIFA Dünya Kupası'na kadar önümüzdeki iki müsabaka sürecinde taraftarlarla zaferleri kutlayacağımız, oyuncuların performanslarından ilham alacağımız ve her maçın heyecanına ortak olacağımız anları dört gözle bekliyoruz."

Qatar Airways, önümüzdeki iki FIFA Dünya Kupası etkinliğinde kapsamlı pazarlama ve marka haklarına sahip olacaktır ve turnuva başına iki milyardan fazla kişiye ulaşmayı beklemektedir. Havayolu ayrıca, FIFA U-20 Dünya Kupası, FIFA Futsal Dünya Kupası ve dünyadaki en büyük online oyun turnuvası olan FIFA İnteraktif Dünya Kupası gibi etkinliklerde de hazır bulunacaktır.

Bugün yapılan duyuru, Qatar Airways’in dünyadaki başlıca spor kulüpleri ve etkinliklerindeki sponsorluk stratejisini genişletmektedir. Bunların arasında FC Barcelona ve Suudi Arabistan'lı AL-Ahli FC'nin yanı sıra Paris ve New York'taki Formula E yarışları, yakın zamanda Doha'da gerçekleştirilen UCI Road Dünya Şampiyonası ve uzun zamandır süren Qatar Total ve ExxonMobil Tenis Turnuvaları'ndaki sponsorluk destekleri bulunmaktadır.

Yeni ortaklık hakkında konuşan FIFA Genel Sekreteri Fatma Samoura şöyle konuştu: "FIFA, dünyada en hızlı büyüyen havayolu olan Qatar Airways ile çalışmaktan dolayı çok memnun. Sektördeki ilkleri ortaya koymasıyla bilinen Qatar Airways Körfez bölgesinde gerçekleştirilecek ilk Dünya Kupası 2022 Qatar Dünya Kupası için hazırlanan FIFA için ideal bir ortaktır. Dünyanın çeşitli yerlerinde FIFA etkinliklerini ve futbol organizasyonlarının tanıtımlarını yapmak için Qatar Airways ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz."HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Spor HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU