20 Şubat 2019 , Çarşamba
16-12-2017 13:06 Kategori: Politika

İş Dünyası, Var Gücüyle Çalışacak

İş Dünyası, Var Gücüyle Çalışacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, katıldığı İstihdam Şurası'nın ardından açıklamalarda bulundu."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı istihdam seferberliği çağrısı ve iş dünyasına verilen desteklerin Türkiye'nin büyümesindeki ana etken olduğunu söyleyen İzol, yaşanan olumsuzluklara rağmen iş dünyası olarak üretimi hiçbir zaman durdurmadıklarını ve istihdam sağlamaya devam ettiklerini belirtti.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan İstihdam Şurası'nı değerlendiren Mehmet Serkan İzol, 'Şuranın, biz iş dünyası adına çok verimli geçtiğine inanıyorum. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın konuşmaları bizlere moral verdi. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı teşvik paketi ve yaptığı istihdam çağrısı tüm iş dünyasını heyecanlandırdı.  Bugün burada, bizlere verilen desteğin ne kadar büyük olduğunu ve hükümetimizin iş dünyasının arkasında olduğunu bir kez daha anlamış olduk' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihdam çağrısı ve açıkladığı teşvik paketinin büyüme oranını artıracağına vurgu yapan İzol, 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yıl başlattığı istihdam seferberliği, 1,5 milyon kişiye iş imkanı sağladı. Yapılan çağrılar, verilen destekler Türkiye'nin büyümesinde öncü rol oynadı.  Hem hükümetimizin hem de iş dünyasının istihdama yönelik çabaları her türlü takdiri hak ediyor.  Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdama yönelik yaptığı yeni çağrı ve açıkladığı teşvik paketi yine milyonlarca kişiye aş olacak, 2018 yılında ülkemizin büyüme oranını genişletecektir' dedi.

İş dünyasının yapılan çağrılara olumlu yanıt vererek üretime devam ettiğini dile getiren Başkan İzol, 'Türkiye, çok zor dönemlerden geçerek bu günlere geldi. Ülkemizde yaşanan menfur olaylar, ülkemiz üzerine oynanan ancak amacına hiçbir zaman ulaşamayan oyunlar zaman zaman bizlere zor günler yaşattı. Ancak yapılan çağrılara olumlu yanıt veren iş adamlarımız; yatırımı, üretimi, istihdamı ve ihracatı hiç durdurmadı ve bu sayede bugünlere ulaştık. İhracatımız son 15 yılda 4 kat artarak 155 milyar doların üzerine çıktı. Cumhurbaşkanımızın yaptığı yeni istihdam çağrısının da yanıtsız kalmayacağını düşünüyorum Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam edecek ve 'Güçlü ekonomi, Güçlü Türkiye' sloganımızı perçinlemek için iş dünyası olarak var gücümüzle çalışacağız' ifadelerini kullandı.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Politika HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU