16 Şubat 2019 , Cumartesi
20-11-2017 09:29 Kategori: Politika

İhsan Gültekin: Mersin Yatırımlarla Büyüyor

İhsan Gültekin: Mersin Yatırımlarla Büyüyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, Mersin'in hükümet tarafından en çok yatırım yapılan şehirlerden biri olduğunu belirtti. Mersin'de çalışmaları devam eden projelerle ilgili bilgi veren Gültekin, son günlerde tartışma konusu hâline gelen, Mersin'de balık çiftliği kurulacağı yönündeki iddialara da son noktayı koydu."

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan göreve geldikten sonra Mersin'e yapılan yatırımların arttığını ifade eden Gültekin, 'Mersin, son 15 yılda hükümet tarafından en çok yatırım yapılan şehirlerden biri. Özellikle Sayın Lütfi Elvan’ın Kalkınma Bakanı olması ile birlikte yatırımlar arttı ve bu yatırımların hayata geçirilme süresi kısaldı. Son 15 yılda hükümet tarafından Mersin’e yapılan yatırım ve verilen desteklerin tutarı 24 milyar Türk lirasını buldu. Mersin’e en çok yatırım yapan bakanlık olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan geçtiğimiz günlerde bir dizi temel atma töreni ve ziyarette bulunmak üzere şehrimizdeydi. Kendileri 21 tesisin temelini attılar. Ayrıca iki bakanımız, yatırım tutarı 138 milyon lira olan 41 yeni yatırım için de müjde verdi. Mersin, bu yatırımlarla giderek büyüyor gelişiyor' dedi.

Son günlerde sık sık dile getirilen balık çiftlikleri konusuna da açıklık getiren Başkan Gültekin, Liman Hal Kavşağı Projesi ile ilgili de bilgi verdi. Başkan Gültekin, 'Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan, balık çiftliklerinin Muğla’dan Mersin’e taşınacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını, ne Tarım Bakanlığı'nın ne de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bu yönde bir izni olmadığını söyledi. Ayrıca Sayın Bakan, bir süredir Adana - Mersin Karayolunda yapımı devam eden ve şehre ulaşımda adeta çileye dönüşen Liman Hal Kavşağının aralık ayı içinde bitirileceğini, Organize Sanayi Bölgesine otoban bağlantısı için ise çalışmaların devam ettiğini söyledi' şeklinde konuştu.

"Mersin'in Yeni Şeyler Söyleme Vakti Geldi"

Mersin'de çalışmaları devam eden Akdeniz Sahil Yolu ve Çukurova Bölgesel Havalimanı projelerinin gidişatı ile ilgili bilgi veren Başkan İhsan Gültekin, 'Mersin’i Antalya’ya bağlayacak olan otoban standardındaki yolun çalışmaları hızla devam ediyor. Köprü ve tünellere donatılan yolun büyük kısmı bitirilmiş durumda. Yıllardır adeta işkence haline gelen bu yolda artık çok daha kısa sürede konforlu bir şekilde yolculuk yapmak mümkün olacak. Ayrıca yapımı tamamlandığında ülkemizin en büyük havalimanlarından biri olacak olan Çukurova Bölgesel Havalimanı'ndaki çalışmalar ise istenilen hızda olmasa da ilerliyor' ifadelerini kullandı.

Açıklamasının sonunda sivil toplum kuruluşları ve Mersinlilere seslenen İhsan Gültekin şunları söyledi:

Mersin, mevcut sistem içinde yatırımlardan hak ettiği payı alıyor. Mersin olarak artık yeni şeyler söyleme vakti geldi. Sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere tüm Mersin sevdalılarının artık farklı ve yeni projeler geliştirerek gerek hükümetten gerekse özel sektörden daha fazla yatırım çekmenin yollarını aramasının zamanı geldi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Politika HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU