19 Şubat 2019 , Salı
02-01-2018 11:38 Kategori: Politika

Dışişleri Bakanlığı'ndan İran Açıklaması!

Dışişleri Bakanlığı'ndan İran Açıklaması!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İran'da devam eden protestolar için Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan yazılı bir açıklama geldi."

28 Aralık'ta  İran'da başlayan eylemler giderek ülke geneline yayılırken, gösteriler sırasında toplam 27 kişinin hayatını kaybetti açıklandı. Devam eden eylemler ile ilgili Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "İran’da 28 Aralık tarihinde başlayan gösterilerin yayılarak sürdüğü ve çıkan olaylarda ölenlerin olduğu, ayrıca kamu binalarının zarar gördüğü yönündeki haberlerden endişe duyulmaktadır.

Türkiye, dost ve kardeş İran’ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına büyük önem atfetmektedir. Bu bağlamda, Cumhurbaşkanı Ruhani’nin halkın barışçıl gösteri yapmaya hakkı olduğu, ancak kanunların çiğnenmemesi ve kamu malına zarar verilmemesi gerektiği yolundaki açıklaması dikkate alınarak şiddetten kaçınılması ve provokasyonlara kapılınmaması lazım geldiğine inanıyoruz.

Biran önce ülkede sükunetin sağlanmasını ve sağduyunun hakim kılınarak olayların tırmanmasının önüne geçilmesini, gelişmeleri kışkırtıcı söylem ve dış müdahalelerden kaçınılmasını temenni ediyoruz."HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Politika HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU