18 Şubat 2019 , Pazartesi
13-04-2018 12:05 Kategori: Magazin

Avrasya’nın En Büyük Kozmetik Fuarı

Avrasya’nın En Büyük Kozmetik Fuarı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"14. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia bugün (12 Nisan) İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. 12-14 Nisan tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek fuar 106 ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor."

Sektörün en büyük uluslararası buluşma platformlarından biri olan BeautyEurasia, katılımcı ve ziyaretçilerin faydalanabilecekleri birbirinden farklı oturum ve panellere ev sahipliği yaparken renkli şovlara da sahne olacak. Güzellik trendlerinden marka sürdürülebilirliğine, franchise ve perakende zincir fırsatlarından yasadışı kozmetik ürünlerle mücadeleye kadar sektöre yön verecek pek çok konu farklı panel ve oturumlarda masaya yatırılacak.

Türkiye’nin önde gelen sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen fuarın ilk gününde görüşlerini dile getiren ITE Turkey Fuar Direktörü Filiz Mehmedova şöyle konuştu: “BeautyEurasia fuarını bu yıl 14. kez başarı ile düzenlemiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Günümüzde sürdürülebilir projelere imza atmak, elde edilen başarıyı devam ettirmek, bu başarıyı daha da artırmak hayli zor. Fakat biz ITE Turkey olarak sahip olduğumuz profesyonel ekip ile zor olanı başardık ve her sene gerek yurt içi gerekse yurtdışından artan bir ilgi ile fuarımızı düzenlemeye devam ediyoruz.”

Özellikle yurtdışından katılımcı ve ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik titizlikle çalıştıklarını vurgulayan Mehmedova sözlerine şöyle devam etti: “BeautyEurasia fuarında her yıl olduğu gibi bu yıl da ayrıca Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Yurtdışı Alım Heyeti programını hayata geçirdik. Geçtiğimiz yıl 33 ülkeden 258 katılımcı ile 91 ülkeden 7.471 ziyaretçiyi ağırlamıştık. Bu yıl 36 ülkeden 350’ye yakın katılımcıya ve toplamda 106 ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçiye ulaşarak büyümemizi sürdürüp sektöre sağladığımız katkıyı daha da arttırmak istiyoruz. Öte yandan geçtiğimiz yıl başarıyla yürüttüğümüz VIP Alım Heyeti Programını bu yılda hayata geçirdik. Program sayesinde katılımcılarımız, çok sayıda uluslararası üst düzey alıcı ile bir araya gelerek yeni tedarik sağlama, iş geliştirme ve ortaklık kurma imkânı buluyorlar. Türkiye, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu), Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan sektördeki çok sayıda VIP alıcı, Hosted Buyer alanında katılımcılarla tanışmaları için programa davet edildi.”

Kozmetik Sektörü 2017’de Yüzde 14 Büyüdü 9,3 Milyar TL’ye Ulaştı

Sektörle ilgili rakamlar da paylaşan Filiz Mehmedova, “Özellikle son 10 yılda ülkemizde kozmetik sektörü hızlı bir büyüme gösterdi. 2017’nin ikinci yarısında ekonomide ve iç pazarda önemli bir toparlanma ve canlanma yaşanmasıyla birlikte yurtiçi kozmetik pazarı 2017 yılında yüzde 14 büyüyerek 9,3 milyar TL büyüklüğüne erişmiştir. 2018 yılında ise ekonomik büyümenin ve iç pazardaki canlılığın sürmesi beklenmektedir. Bu çerçevede iç pazarda yüzde 15’lik bir büyüme beklentisi bulunmaktadır. İç pazarın yanı sıra sektörün ihracat performansında da gelişme devam ediyor.2017 yılında kozmetik ürünleri ihracatı yüzde 2,5 artarak 1,5 milyar dolara yükseldi. 2018 yılında ise ihracat yaptığımız önemli ülkelerde ekonomi ve iç pazarlarda iyileşmeler ve daha hızlı büyümeler beklenmektedir. Bu nedenle 2018 yılında ihracatta yüzde 8-10 arasında bir artış yaşanabileceğini öngörüyoruz” dedi.

Türkiye’de modern perakende sektörünün öncüsü olan Migros bu sene ilk kez VIP alıcı olarak fuara katılıyor. Fuar alanında Migros, kendi VIP Lounge alanında katılımcılarla B2B görüşmeler yapacak ve yeni iş birliklerine imza atacak.

Ivana Sert ‘Heart Breaker’ ile BeautyEurasia’da...

İlgi çekici panellerin yanı sıra ünlü isimleri de ağırlayan BeautyEurasia Fuarı’nda Ivana Sert de kendi adını taşıyan markasının yeni ürünü Heart Breaker rujlarının tanıtımını yaptı. Ivana Sert, ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Kozmetik Ve Kişisel Bakım Sektörüne Dair Her Şey BeautyEurasia’da

Fuarın ilk günü olan 12 Nisan’da sektöre dair pek çok önemli konu konusunun uzmanları tarafından tartışmaya açıldı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fatih Tan ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Kozmetik Denetim Daire Başkanı Sibel Gürer’in konuşmacı olduğu ‘Kozmetik Firmalarının Denetim Süreçleri’ oturumunda kozmetik ürün tanıtım faaliyetlerine yönelik denetimler ve sağlık beyanı denetimleri konuları ele alındı.

İlk günün ikinci oturumu olan ‘Yasal Mevzuatlar Oturumu’nda ise Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile firmalar arasındaki iletişim ve koordinasyon, kozmetik firmalarının kalifiye eleman eksiklikleri ve eğitimi, tüketicinin kozmetik bilincinin arttırılması ile yeni başlatılan Ürün Takip Sistemi’nin (ÜTS) etkin kullanımı gibi önemli konular konuşuldu.

İlk günün son oturumunda ise ‘Yasadışı Kozmetiklerle Mücadele’ konusu ele alınarak kayıt dışı/merdiven altı kozmetik firmalarının incelenmesinden çıkarılan dersler ile kozmetik firmalarının saha denetim prosedür ve süreçleri masaya yatırıldı.

‘Ivana Sert ile Güzellik Trendleri’ ve ‘Marka Sürdürülebilirliği’ BeautyEurasia’da

BeautyEurasia’nın ikinci gününde ise daha çok pazarlama süreçlerine dair önemli gündem konuları katılımcı ve ziyaretçiler ile buluşuyor. 13 Nisan’daki ilk oturum olan ‘Marka Sürdürülebilirliği’nde; gelişen teknoloji ve her gün ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara paralel olarak, kozmetik sektörünün hem Türkiye’ de, hem dünyada hızla geliştiği dönemde sektörde kalıcı olmak, ivme kazanmak ve yüksek rekabet olan sektörde başarıyı yakalama konuları ele alınacak.

Öte yandan hızla büyüyen kozmetik pazarında, kişisel bakım ve güzellik ürünlerine olan talep artışından dolayı kozmetik şirketlerinin kendi mağazalarını açarak yaygınlaşmaları konusu ‘Franchise ve perakende zincirleri fırsatları’ oturumunda konuşulacak.

İkinci günün son oturumunda ise moda tasarımcısı Ivana Sert güzellik sırlarını ve trendlerini ziyaretçilerle paylaşacak. Fuarın son günü olan 14 Nisan’da ise etkinlik alanında çok özel saç şovları renkli görüntülere sahne olacak.

ITE Turkey Hakkında

ITE Turkey, 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240 fuar ve konferans düzenleyen, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri ve Platform Uluslararası Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.

Yapı, turizm, kozmetik, gıda, demiryolu teknolojileri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satın alma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Magazin HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU