21 Nisan 2019 , Pazar
24-01-2017 11:49 Kategori: Kültür & Sanat

Küçükmece'de Unutulmaz Konser

Küçükmece'de Unutulmaz Konser
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türk şiirinin temel taşları ve unutulmaz halk ozanları Yunus Emre, Pir Sultan Abdal ve Karacaoğlan, Küçükçekmece Belediyesi Atakent Türk Halk Müziği Korosu konseriyle anıldı."

Eğitimden sanata, sağlıktan sosyo-kültürel konulara kadar zengin bir etkinlik takvimi sunan Küçükçekmece Belediyesi, Atakent Türk Halk Müziği Korosu ile Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde unutulmaz bir konsere imza attı. Anadolu’nun en güzel ezgilerini seslendiren, değerli halk ozanları Yunus Emre, Pir Sultan Abdal ve Karacaoğlan anıldığı Atakent Türk Halk Müziği Korosu’nun konserine, ünlü sanatçı Ender Balkır konuk oldu. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden de koro sanatçılarını yalnız bırakmadı.

Yunus Emre, Karacaoğlan ve Pir Sultan Abdal Deyişlerle Anıldı

Programda, sunucu Başak İkiz; Yunus Emre, Karacaoğlan ve Pir Sultan Abdal’ın hayatlarından anekdotlar sunarak, dinleyicilere duygusal anlar yaşattı. Bağlama sanatçısı Fuat İkiz şefliğinde sahneye çıkan koro, Türk şiirinin temel taşları ve unutulmaz Halk Ozanları Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Karacaoğlan deyişleri ve güzellemelerini seslendirdi. Koro sanatçılarının solo performansları ile türkü ve bağlama yorumları da izleyenlerden tam not aldı.

Ünlü Sanatçı Ender Balkır Koroya Eşlik Etti

Halk müziği ziyafetinin yaşandığı gece konuk sanatçı Ender Balkır’ın seslendirdiği türkülerle taçlandı. Balkır, ozanların ve aşıkların Türkiye’nin en büyük zenginliği olduğuna dikkat çekerek, seslendirdiği türkülerle birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Konser sonunda, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden, sanatçılara teşekkür ederek, çiçek takdim etti.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Kültür & Sanat HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU