23 Ocak 2019 , Çarşamba
25-01-2018 11:30 Kategori: Kültür & Sanat

Ege'nin İki Yakasından Ezgiler

Ege'nin İki Yakasından Ezgiler
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Kadıköy’de Ege’nin iki yakasını bir araya getiren şarkılar söylenecek. 26 Ocak Cuma akşamı Kadıköy Belediyesi Barış Banço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konserde Türkçe ve Rumca, Pomakça, Makedonca türkü ve şarkılar söylenecek."

Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu, Kadıköy’de sahne alacak. Şef Garip Mansuroğlu yönetimindeki koronun ‘’ Hasretin iki yakasından ezgiler’’ adlı konseri, 26 Ocak Cuma akşamı Kadıköy Belediyesi Barış Banço Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda saat 20.00’de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.
 
Eylül 2005’te kurulan Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu, çalışmalarına; mübadillerin, doğdukları ata topraklarından belleklerinde getirdikleri Türkçe ve Rumca, Pomakça, Makedonca türkü ve şarkıları, Ege’nin iki yakasında iki dilde söylenen ortak şarkıları seslendiriyor. Koro, Yunanistan’ın ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde konserler veriyor.
 
“MÜBADİL İNSANLAR” SERGİSİ
 
Konser öncesi Barış Manço Kültür Merkezi 7 Ocak’ta açılan “Mübadil İnsanlar” sergisi de görülebilir. kapılarını açtı. Mübadele sonrası bugünlere kadar gelen insanların öyküleri, yanlarında getirdikleri eşyaları ve portreleri sergileniyor. Etkileyici aile hikayelerinin olduğu sergi 1 Şubat’a kadar gezilebilir


HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Kültür & Sanat HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU