19 Mart 2019 , Salı
27-10-2016 12:24 Kategori: İletişim & Teknoloji

Akıllı Telefon Pazarı Yüzde 8 Büyüyecek

Akıllı Telefon Pazarı Yüzde 8 Büyüyecek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Reeder/Selekt Bilgisayar Kurumsal Satış Direktörü Mübin Argın akıllı telefon pazarı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. "

Reeder olarak 2009 yılında Türkiye pazarına ilk olarak e-kitap okuyucu ile girdiklerini söyleyen Mübin Argın, sonrasında ürün gamına sırasıyla tablet ve akıllı telefonları eklediklerini belirtti.

1 MİLYONLUK AKILLI TELEFON PAZARINDA YÜZDE 1 LİK BİR PAZARA SAHİBİZ

Reeder markasının yüzde 200 büyüme ile 2016 yılına getirdiklerini işaret eden Reeder/Selekt Bilgisayar Kurumsal Satış Direktörü Mübin Argın Reeder/Selekt Bilgisayar markası olarak aylık 1 milyon düzeyindeki akıllı telefon pazarında yüzde 1’lik bir pazar payına sahip olduklarını ifade etti. Argın, ağırlıklı olarak zincir kanalında satış ekipleri ile planladıkları doğru ürün strateji ile hızla büyüdüklerini, önümüzdeki yıl, 2017 de pazar payını arttırmak üzere en büyük hedeflerinin zincir kanalında yakalanan başarıların telekomünikasyon kanalına da taşımanın önemine dikkat çekerek, bunu gerçekleştirirken; her geçen gün ürün gamlarını inovasyonlarla zenginleştirerek, müşteri beklentilerine, gereksinmelerine uygun uygulamalar geliştirerek gerçekleştirmeyi hedefleyeceklerini söyledi.

P 10 MODEL TELEFON BOŞTA İKEN FAZLADAN GÜÇ TÜKETEN ÇEKİRDEKLERİ KAPATARAK, EXTRA PİL TASARRUFU SAĞLIYOR

Reeder/Selekt Bilgisayar Kurumsal Satış Direktörü Mübin Türkiye pazarında son çıkardıkları akıllı telefonun özelliklerinden bahsederken; mükemmellikten yola çıkılarak geliştirdikleri Reeder P10’nun sahip olduğu amoled ekran teknolojisi ile renkleri daha doğal, daha parlak ve daha canlı gösterme özelliğine sahip olmasının yanı sıra, tasarruf teknolojisi ile işlem yapılmadığında veya boştayken fazladan güç tüketen çekirdekleri kapatarak, ekstra pil tasarrufu sağladığını anlattı.

P10 S SERT DÜŞÜŞLERDE YÜZDE 80 BAŞARI SAĞLIYOR

Argın, bir diğer ürün olan P10S’in ise, Gorilla Glass 4 ekranıyla 1 metreden sert yüzeye düşüşlerde yüzde 80 oranında başarı gösterdiğini, 8 . işlemcisi ile oyun severleri yüksek grafik gücü ile etkilemeyi başardığına dikkat çekti

2017 DE 13.5 MİLYON TELEFON SATILACAK

Basın açıklamasında 2017’de telefon pazarının gelişimini nasıl yorumladığı ve Pazara dönük beklentilerini anlatan Mübin Argın “Türkiye’de telefon pazarı her sene büyümeye devam ediyor. 2017’de de bu büyümenin devam edeceğini öngörüyoruz. Tahminimiz 2017 yılında yüzde 8’lik bir büyüme ile toplamda 13.5 milyon seviyesinde cihaz satışının olacağı yönündedir. En çok talep gören ürünlerinin P10 ve P10S modellerinin, fiyat performans olarak müşterinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan bu iki ürünün, şirket portföyündeki amiral gemisi modeller olduğunu belirtti.

Reeder / Selekt Bilgisayar Kurumsal Satış Direktörü Mübin Argın Kimdir?

2005 yılında Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Turkcell’de profesyonel kariyerime başladı. 10 yıl boyunca sürekli gelişmekte olan akıllı telefon, tablet ve modem gibi farklı ürün gruplarının ürün yönetimini üstlenen Argın, bu süre zarfında Turkcell’in önderliğinde ilklere imza atma fırsatı yakaladı ve Turkcell’in kendi markalı T serisi ürününün lansmanını yaparak Türkiye’de operatör markalı ilk cihazın müşterilere sunulmasında proje liderliğini üstlendi. Haziran 2016 yılı itibariyle Telekom sektöründe edindiği birikim ve deneyimi hızla büyüyen Reeder firmasıyla paylaşmak üzere Kurumsal Satış Direktörü olarak Reeder’de göreve başlayan Bumin Argın Evli ve 2 çocuk annesi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER İletişim & Teknoloji HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU