12 Aralık 2018 , Çarşamba
11-09-2017 11:14 Kategori: Güncel

Veriler Sanayicimizin Özverisinin Göstergesidir

Veriler Sanayicimizin Özverisinin Göstergesidir
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, temmuz ayı sanayi üretim endeksi verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Tekli; 'Veriler, sanayicilerin hiç durmadan çalıştığının, yatırıma hiç ara verilmediğinin göstergesidir' ifadesini kullandı."

Sabri Tekli yaptığı açıklamada temmuz ayına ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi. Temmuzda sanayi üretiminin bir önceki aya göre yüzde 2,3, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14,5 artış kaydettiğini anımsatan Tekli, 'Veriler sanayide çarkların hızlı bir şekilde döndüğünün, sanayicilerin durmadan çalıştığının, yatırıma hiç ara verilmediğinin göstergesidir. Hükümetimizin ekonomi alanında yaptığı reformlar, sağladığı destek ve teşvikler meyvelerini veriyor. Tablodan çok memnunuz' dedi.
 
Tekli, sanayi alt sektörlerine bakıldığında olumlu bir gidişatın söz konusu olduğunu, bir önceki aya göre en yüksek artışın yüzde 17,3 ile bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatında gerçekleştiğinin, ardından yüzde 13,9 ile tütün ürünleri imalatı ve yüzde 11,9 ile mobilya imalatında kaydedildiğini ifade etti.
 
Geçtiğimiz günlerde Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) açıkladığı ihracat verilerine de vurgu yapan Başkan Tekli şunları kaydetti:
 
"İhracat verileri de sanayideki artışı destekler nitelikte. Bu canlanma kısa ve uzun vadede ülkemiz ekonomisine ivme kazandıracak. Bizler Mersinli sanayiciler olarak üretmeye, ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaya hiç durmadan devam edeceğiz. Halkımıza istihdam alanları sağlamak için daha çok çalışacağız."HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU