12 Aralık 2018 , Çarşamba
16-10-2017 13:49 Kategori: Güncel

Mersin’in Birliğe İhtiyacı Var

Mersin’in Birliğe İhtiyacı Var
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin İpek, kentin birleştirici yönetimlere ihtiyacı olduğunu kaydederek, ‘Güçlü bir Mersin’in yolu, alt yapısı sağlam, birleştirici yönetimlerin hâkim olduğu ve kurumlar arası diyaloğun üst düzeyde olduğu bir yapılanmadan geçer’ dedi."

Başkan İpek, Türkiye’nin güçlü kentlerine bakıldığında lobi faaliyetlerinin üst düzeyde olduğunun altını çizerek, ‘Eğer kent olarak çözüm bekleyen sorunlarımızın bir an evvel masaya yatırılmasını ve acil eylem planları hazırlanmasını istiyorsak mutlaka el ele vermemiz gerekiyor. Kentimizin ileri noktalara taşınmasının en önemli unsuru birbirine sıkı sıkıya bağlı yönetim kadrolarıdır. Bugün, Belediyeleriyle, Odalarıyla, Borsalarıyla, OSB’leriyle, STK’ları ve kamu kurum kuruluşları ile birbirine kenetlenmiş kentlerin geldikleri nokta ortada. Mersin’in zaman kaybetmeden birlik ve beraberliğe ihtiyacı var’ dedi.
 
İpek son olarak, ‘Mersin her anlamda Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden birisi. Mersin’in daha ileriye gidebilmesi için yapılması gerekenler ortak bir konsorsiyum ile belirlenerek harekete geçilmeli. Bu konsorsiyumun içerisinde kentin önemli STK’ları da mutlaka yer almalı. Mersin’in önemli sorunlarından birisi olan istihdam sorununa da bu sayede çözüm üretilmiş olur. Zira, kentin sorunları ortadan kaldırıldıkça yeni yatırımlar da kentimize kazandırılmış olur’ dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU