20 Şubat 2019 , Çarşamba
30-11--0001 00:00 Kategori: Güncel

Kamu-sen İl Temsilcisi Bayraktar: Memura Hayasız Saldırılar Yapılıyor

Kamu-sen İl Temsilcisi Bayraktar: Memura Hayasız Saldırılar Yapılıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Hükümetin memurlar aleyhinde önemli maddeler taşıyan torba yasa tasarısına Türk Kamu Sen Erzurum İl Temsilciliği tepki gösterdi. Kamu Sen İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, "Memurun daha fazla hak gaspına tahammülü kalmadı. Memurun varlığına..."

Hükümetin memurlar aleyhinde önemli maddeler taşıyan torba yasa tasarısına Türk Kamu Sen Erzurum İl Temsilciliği tepki gösterdi. Kamu Sen İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, "Memurun daha fazla hak gaspına tahammülü kalmadı. Memurun varlığına yapılan hayasız saldırıların durmaması halinde yapacağımız eylemler meşru müdafaa olacaktır." dedi.

Türk Kamu Sen İl Temsilciliği'ne bağlı sendika şube başkanları ve üyeleri, eski valilik binası önünde ortak basın açıklaması yaptı. Kamu Sen İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, memurlar aleyhindeki torba yasanın memurun yaşam hakkına saldırı olduğunu söyledi. Tasarı ile memurun iş güvencesinin ellerinden alınmak istendiğine işaret etti. İktidarın, memurluk güvencesini ortadan kaldırmak için her türlü altyapıyı yıllar içerisinde oluşturduğuna değinen Bayraktar, "İktidar geldiği günden beri memurluk güvencesini ortadan kaldırarak güvensiz ve güvencesiz bir çalışma hayatı ouşturmak için altyapı hazırlamakta, türlü söylemlerle kazanılmış haklarını yok edecek uygulamalarla, memurlarımızı adeta bir ateş çemberinin içine atmak istemektedir." şeklinde konuştu.

Siyasi iktidarların baskılarından uzak, devletin ve milletin hakkını koruyabilmesi amacıyla devlet memurlarına iş güvencesi hakkının verildiğine dikkat çeken Bayraktar, yapılacak hukuksuzluğa karşı dik duracaklarına vurgu yaptı. Devletin memurunun iktidarın memuru olmadığına dikkat çeken Bayraktar, şunları dile getirdi: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuranlar, siyasi partilerin baskısından uzak olsun diye memura iş güvencesi hakkını getirmiştir. Bu hak mevcut iktidar tarafından memurun elinden alınmak istenmektedir. Ülkeyi parti devletine dönüştürmekte kararlı olan iktidar, şimdi de memurların görevden alınmalarında yargı kararıyla geri dönme hakkını gasp etmek istiyor. İktidar, hukukun üstünlüğü ilkesini iktidarın üstünlüğüne çevirmek istiyor. Memurun daha fazla hak kaybına tahammülü kalmamıştır. Bu tasarı bir anlamda memurların yaşama hakkına yapılan saldırıdır. Bundan sonra yapacağımız her eylem meşru müdafaa anlamı taşıyacak ve hiçbir sınır tanımayacaktır. Memurun varlığına yapılan bu hayasız saldırının durmaması halinde Türkiye'nin her noktasında memurun sesini, gücünü ve kararlılığını herkesin hissedeceğinden kimsenin şüphesi olmasın." CİHANHABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU