18 Ekim 2018 , Perşembe
14-12-2017 11:18 Kategori: Güncel

Hem Temiz Bir Çevre Hem Sokak Dostlarına Yuva

Hem Temiz Bir Çevre Hem Sokak Dostlarına Yuva
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Mezitli Belediyesi, çevreci bir nesil oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. Aralık ayında başlayan ve Mayıs ayına kadar sürecek olan “Topla Yuva Olsun” temalı yarışmada en çok ambalaj atığı toplayan okullar çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. "

Yaptığı duyarlı ve çevreci çalışmalarla adından söz ettiren Mezitli Belediyesi, “Topla Yuva Olsun” sloganıyla yeni bir yarışma başlattı. Mezitli’de bulunan okullar arasında Aralık ayında başlayan ve Mayıs ayına kadar sürecek olan yarışmada başarılı olan 3 okul çeşitli ödüllerle ödüllendirilecek.

 YARIŞMA MAYIS AYINA KADAR DEVAM EDECEK

Mezitli Belediyesi ve Akbaşlar Geri Dönüşüm Firması işbirliği ile gerçekleşecek yarışma kapsamında öğrenciler, 5 ay boyunca ambalaj, pet şişe gibi atıklarını toplayacaklar. 1 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek yarışmada toplanan atıklar dönüştürülerek, sokakta yaşayan dostlarımıza yuva yapılacak.

En çok atığı toplayan okul Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek Çevre Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikle ödülünü alacak. Yarışmada birinci olan okula projeksiyon cihazı, ikinci olan okula renkli yazıcı, üçüncü olan okula ise fotoğraf makinesi armağan edilecek.

 ÇEVREMİZİ TEMİZLERKEN SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZA YUVA YAPACAĞIZ

Geçtiğimiz yıl ilkini yaptıkları yarışmanın bu yıl genişlettiklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz ve büyük ilgi gören yarışmamızı, bu yıl daha anlamlı bir hale getirdik. Topladığımız ambalaj atıklarını dönüştürerek sokakta yaşayan hayvanlarımıza yuva yapmak için kullanacağız. En çok ambalaj atığı toplayan 3 okulumuza da Çevre Haftası kapsamında düzenleyeceğimiz etkinlikte ödüllerini vereceğiz” şeklinde bilgi verdi.

 ÇEVRECİ BİR NESİL YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Gelecek nesillere temiz bir çevre ve doğa bırakmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Çevreci nesiller yetiştirmek istiyoruz. Yaptığımız çalışmaların doğa dostu ve çevreci olmasına özen gösteriyoruz. Bunun yanında çevre konusunda öğrencilerimizi eğitmenin daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Çocuklar çevreci olmayı öğrensinler ve ailelerine bu konuda zorlayıcı olsunlar. Ne yazık ki, Türkiye’de hala çöpleri bile ayrıştıramıyoruz” dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU