23 Ocak 2019 , Çarşamba
25-01-2018 11:26 Kategori: Güncel

"En Kıymetli Miras Yaşanabilir Bir Doğadır"

  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (GİAD) Kadınlar Kurulu Başkanı Nalan İzol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen "Sıfır Atık Projesi"sine gösterdiği ilgiden dolayı Emine Erdoğan'a teşekkür etti."

Sıfır Atık Projesi'nin ekosisteme verilen zararı önlemek adına önemli olduğunu belirten İzol, 'İsraf çılgınlığının arttığı dünyamızda devasa büyüme oranı, yaşamı ve ekosistemi zedeliyor. Büyüme ile birlikte artan tüketim, atıkların da artmasına neden oluyor. Özellikle son yıllarda artan çevre kirliliğinin belki de en önemli sonucu iklim değişikliği. İklim değişikliği önümüzdeki yıllarda daha fazla hissedilecek ve ekosisteme verdiği zarar giderek artacak. Ekosisteme verilen bu zararı en aza indirmek, israfı önleyerek maliyetleri düşürmek, tasarruf ve ekonomik kazanç sağlamak adına Sayın Emine Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca yürütülen Sıfır Atık Projesi, dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek adına hepimiz için önemli fırsattır' dedi.

Projeyi yürüten Emine Erdoğan'a teşekkür eden Nalan İzol, 'Bizler doğayı emanet olarak görüyoruz. Çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz en kıymetli varlık da temiz, yaşanabilir bir doğadır. Çocuklara yaşanabilir bir dünya sunmak için Sıfır Atık Projesi ile bizlere fırsat veren Sayın Emine Erdoğan'a Mersin GİAD Kadınlar Kurulu olarak teşekkür ediyor ve bu projeyi gönülden destekliyoruz' şeklinde konuştu.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU