12 Aralık 2018 , Çarşamba
18-10-2017 09:39 Kategori: Güncel

ATO Başkanı Baran Eğitim Merkez Açılışı Yaptı

ATO Başkanı Baran Eğitim Merkez Açılışı Yaptı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, disleksili çocukların eğitimi için kurulan Atölye Disleksi Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. "

Açılış töreninde bir konuşma yapan Baran, “disleksi”nin dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazandırılmasında ve kullanımında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğu olduğunu söyledi. “Çocuklar bizim geleceğimizdir” diyen Baran, geleceği inşa etmenin bir anlamının da çocukları iyi yetiştirmek olduğunu kaydetti. Baran, ”Öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarımızın hayata kazandırılması çok önemli. Bu nedenle bu merkezi şehrimize kazandıran ve bu merkezde görev alan herkesi ayrı ayrı kutluyorum” dedi.
 
Dahi bilim adamı Albert Einstein’ın, Thomas Edison’un ve müzik dehası Mozart’ın disleksili olduğuna dikkat çeken Baran, “Bütün konuların başı eğitim. Engeller eğitimle aşılabilir. Bu merkezde çocuklarımıza verilecek eğitimle bir Einstein neden yetişmesin” diye konuştu.
 
Atölye Disleksi Eğitim Kurumu Kurucusu Sabahattin Yıldız da yaptığı konuşmada öğrenme güçlüğü çeken çocukların başka ve farklı bir hizmet türü ile destek almaları gerektiğini, Atölye Disleksi’yi de bu amaçla kurduklarını söyledi. HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU