19 Şubat 2019 , Salı
30-11--0001 00:00 Kategori: Güncel

Atakum Belediyesi Zabıtasından Fırınlara Temizlik Uyarısı

Atakum Belediyesi Zabıtasından Fırınlara Temizlik Uyarısı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Müdürleri Atilla Güneşdoğdu nezaretinde ilçede bulunan fırınları kontrol ederken, özellikle temizlik konusunda eksiklikleri görülen fırınlara uyarı cezası verildi. Personel hijyen sertifikası..."

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Müdürleri Atilla Güneşdoğdu nezaretinde ilçede bulunan fırınları kontrol ederken, özellikle temizlik konusunda eksiklikleri görülen fırınlara uyarı cezası verildi.

Personel hijyen sertifikası başta olmak üzere işyeri ruhsatı, portör kartları,vergi levhası gibi rutin kontrollerin yanı sıra başta olmak üzere hazırladıkları, 22 maddeden oluşan 'Ekmek Fırını Denetim Formu'nu' dolduran ekipler ilçedeki fırınları mercek altına aldı. Müdür Güneşdoğdu, "Kontrol ettiğimiz fırınlarımızda, işletmenin yeterli üretim alanına sahip olmasından, tuvaletlerdeki havalandırmalara, bacalarda olması gereken sulu sistem filtresine,su deposuna kadar 'Yapı', 'Ekipman ve Donanım' ve 'Tuvalet ve Lavabo Kriterleri' olmak üzere üç ana başlık halinde ayırdığımız yaklaşık 26 sorunun cevabını arıyoruz. Bu koşulları yerine getiremeyenlere önce uyarıda bulunuyoruz. Eksikliklerini kontrol etmeye gittiğimizde hala söylenen şeyleri yapmamış, halk sağlığını hiçe sayan bir durumda olduğunu görürsek son çare olarak ceza uygulamak zorunda kalıyoruz." diye konuştu.

Özellikle temizlik konusunun üzerinde çok durduğunu, her şeyin telafi edilebileceğini ancak hijyenin olmazsa olmaz kural olduğunu da sözlerine ekleyen Müdür Güneşdoğdu, "Hijyen eğitimi ve temizlik konusunda fırınlarımızı biraz zayıf gördüm. Bu eksikliklerini gidermeliler. Temizlik ve kalite bir arada olduğunda işlerinin de açılacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

CİHANHABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU