13 Aralık 2018 , Perşembe
30-09-2016 09:45 Kategori: Güncel

Ankara Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Ankara Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) bu yıl ikincisini düzenlediği “Kare Kare Ankara” Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı. "

Jüri, Bekir Höçük’ün “Ulus” isimli fotoğrafını birinciliğe değer buldu.

Kadir Volkan Taşdemir’in “Ankara Kalesi-Merdiven” isimli fotoğrafının ikinci, İlker Karaman’ın “Hacı Bayram-Yansıma” isimli fotoğrafının üçüncü olduğu yarışmada Hamiyet İlhan’ın “Ankara Keçisi” isimli fotoğrafı mansiyona, Ümmü Kandilcioğlu’nun “Kale Sokaklarında” isimli fotoğrafı da jüri özel ödülüne layık görüldü.

-BİRİNCİYE 5 BİN TL ÖDÜL-

Yarışmada eseri dereceye girenlerden birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL ödül verilecek. Mansiyona layık görülen eserin sahibi bin TL, jüri özel ödülüne layık görülen eserin sahibi ise 500 TL ile ödüllendirilecek. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan 45 eserin sahibine de katılım belgesi verilecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı Ankara Fotoğrafları Kataloğu hazırlanacak. 2. Kare Kare Ankara Yarışması’nda başarılı olan eserler Ankara Ticaret Odası’nın www.atonet.org.tr vehttp://karekareankara.atonet.org.tr adreslerinde de yayınlanacak.

Yarışmanın ödül töreni ve fotoğraf sergisinin açılışı ise 14 Ekim 2016 Cuma günü Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirilecek.

-YARIŞMAYA BİN 590 ESER KATILDI-

Başvuruları 15 Haziran’da başlayıp 31 Ağustos’ta sona eren yarışmaya bin 590 eser katıldı. Jüri, ödül verilecek eserleri belirlemek için 27 Eylül Salı günü toplanarak bin 590 fotoğraf arasından eleme yaptı. 

Elemenin sonunda 5 eser ödüle değer bulunurken, sergi için de 45 eser seçildi. Jürinin sergilenmek üzere seçtiği fotoğraflar ise şunlar:

Ali Gümüş (63-Anıtkabir)

Ali Gümüş (63-Kocatepe Camii)

Kadir Volkan Taşdemir (142-Ankara Yol)HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU