23 Ocak 2019 , Çarşamba
18-05-2018 13:18 Kategori: Güncel

19 Mayıs

19 Mayıs
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, 19 Mayıs’ın bir milletin kaderinin değiştiği, yeniden doğduğu gün olduğunu söyledi. "

19 Mayıs’ın gençlere ithaf edilmesinin tesadüf olmadığını vurguladığı mesajında Kızıltan, şu ifadelere yer verdi:
“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bir kutlamanın ötesinde düşünülmesi gereken, unutulmaması gereken bir gündür. 19 Mayıs bir milletin kaderinin değiştiği gündür. Umudun, dayanışmanın, birliğinin adıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih sahnesine çıkmasının temellerinin atıldığı, yok edilmek istenen bir milletin küllerinden doğmasının adıdır.  
19 Mayıs, milletine inanan bir liderin ve vatan sevgisi dolu kurucu atalarımızın fedakarlık ve vatan sevgisi ile dolu mücadelelerinin adıdır. Bu büyük günün gençlere ithaf edilen bir Bayrama dönüştürülmesi bir tesadüf değil; aksine Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini en doğru yere emanet etmenin bilincinin bir sonucudur. Gençlerimizin bu sorumluluk ve minnet duygusu ile bu bayrağı daha da yükseklere taşıyacağına olan güvenimiz tamdır. 
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm Mersinlilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU