23 Mart 2019 , Cumartesi
31-05-2018 12:06 Kategori: Dünya

Üsküdar Yetim Ve Öksüzleri Unutmadı

Üsküdar Yetim Ve Öksüzleri Unutmadı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"450 ÇOCUK VALİDE SULTAN GEMİSİNDE NOSTALJİ DOLU İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU"

Her gün 35 bin kişiye verdiği iftarlarla Üsküdar’da birliktelik ve paylaşım dolu bir Ramazan ayı yaşatan Üsküdar Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim ve öksüz çocukları aynı sofrada buluşturdu. Fevziye Meriç Çocuk Destek Merkezi, Katar Yardım Derneği, Sevgi Evleri, Genç Gönüllüler, Hasan Tan Çocuk Yuvası, Gebze Gönüllüler Derneği ve Suriyeli Misafirler gibi dernek ve sevgi evlerinden 450 yetim ve öksüz çocuk, Valide Sultan Gemisi’nde boğaz turu eşliğinde gerçekleşen iftarda bir araya geldi. Birbirleriyle sevgi yumağı oluşturan minikler, kimsesizlerin sesi olan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda, Boğaz’ın büyüleyici atmosferi karşısında nostalji dolu anlar yaşadı.

Üsküdar Belediyesi her sene olduğu gibi bu Ramazan ayında da birliktelik ve paylaşım dolu iftar sofraları kurmayı sürdürüyor. Düzenlediği iftar organizasyonlarında Her gün 35 bin kişiyi buluşturan Üsküdar Belediyesi, her sene geleneksel olarak düzenlediği anlamlı iftarlarından birine daha imza attı. Fevziye Meriç Çocuk Destek Merkezi, Katar Yardım Derneği, Sevgi Evleri, Genç Gönüllüler, Hasan Tan Çocuk Yuvası, Gebze Gönüllüler Derneği ve Suriyeli Misafirler gibi dernek ve sevgi evlerinden 450 yetim ve öksüz çocuk, Valide Sultan Gemisi’nde boğaz turu eşliğinde gerçekleşen iftar organizasyonunda bir araya geldi.

Hizmete sunulduğu günden bu yana İstanbullulara nostalji yaşatan Valide Sultan gemisinde boğaz turu eşliğinde gerçekleştirilen iftarda, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yakın ilgisiyle karşılaşan çocuklar, birlikte keyifli bir iftar organizasyonunun parçası olmaktan mutluluk duydu. Üsküdar’dan kalkarak çocuklara Boğaz sefası yaşatan Valide Sultan Gemisi, yarattığı nostalji ve sunduğu İstanbul boğaz manzarasıyla da çocukları tarih dolu büyülü bir yolculuğa çıkardı

Yetim Ve Öksüzleri Yalnız Bırakmadı

Ramazan ayı süresince öncelikli olarak ihtiyaç sahipleri ve iftar saatlerinde eve yetişemeyen vatandaşlar için sunduğu iftar sofralarıyla tüm İstanbulluları kucaklayan Üsküdar Belediyesi, bu sayede birliktelik ve paylaşma kavramlarının toplumsal önemini hatırlatıyor.Toplumsal sosyal sorumluluk bilincine sahip yaklaşımıyla sunduğu iftar sofralarıyla herkesin taktirini kazanan Üsküdar Belediyesi, dün gerçekleştirdiği anlamlı iftar organizasyonunda 450 yetim ve öksüz çocuğu yalnız bırakmadı.

Çocuklar İçin Önemli Bir Platform

Tüm çocuklarla yakından ilgilenen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, konuşmasında, onlarla tek tek sohbet etti. Birlik ve beraberliğin en çok hatırlanması gereken bir ay olan Ramazan ayında yetim ve öksüz çocuklarla ayını iftar sofrasını paylaşmaktan ötürü mutluluk duyduğunu belirten Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi olarak her sene gerçekleştirilen bu anlamlı iftar ile çocukların kendilerini kimsesiz hissetmemelerini sağlayan çok önemli bir platform oluşturduklarını ifade etti.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU