23 Ocak 2019 , Çarşamba
01-06-2018 13:02 Kategori: Dünya

Uşak Belediyesi'nden Çevreci Yarışma

Uşak Belediyesi'nden Çevreci Yarışma
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Uşak Belediyesi genç nesillerde çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla kentteki eğitim kurumlarına yönelik “Atık Pil Toplama Yarışması” düzenledi. Yarışma sonucunda dereceye giren Uşak Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerine belediye tarafından bisiklet hediye edildi"

Çevre bilincine sahip bir nesil yetişmesi adına çeşitli çalışmalar yapan Uşak Belediyesi, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı kapsamında kentteki eğitim kurumlarına yönelik “Atık Pil Toplama” yarışması düzenledi. Yarışmada 500 kg atık pil toplayarak üçüncü olan Uşak Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nun öğrencilerine, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal tarafından bisiklet hediye edildi. Her yıl yapılan “Atık Pil Toplama Yarışması” kapsamında bu yıl il genelinde 3 bin 655 kilogram atık pil toplandı.

Gençlerin duyarlılığına dikkat çeken ve elde edilen neticeden memnun olduklarını belirten Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, “Her sene yılbaşında bu yarışmayı başlatıyoruz. Uşak’ta 3 bin 560 civarında atık pil toplandı. Gazi Mustafa Kemal okulumuz da 500 kilogram pil toplayarak üçüncü oldu. Bizler de çocuklarımıza hediye olarak bisikletlerini getirdik. Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın çevre konusundaki hassasiyetleri şehrimizde meyvelerini veriyor.” dedi. Temiz bir gelecek için geri dönüşüme yönelik miniklerin bilinçlendirildiğini paylaşan Ünal, bu tarz projelerin hız kazandığını belirtti.

Uşak’ta 20 Bin Metrekare Alana Yeni Bir Park Müjdesi

Gerçekleştirdiği çevreci çalışmalarla şehrin çehresini değiştiren Uşak Belediyesi, “Yeşil Uşak seferberliği” kapsamında, Dikilitaş Mahallesi’nde 20 bin metrekarelik bir park yapacak. İl Özel İdaresi’nin arkasında yapım çalışması başlayan yeni parkta halkın hizmetine yönelik yapılacak çocuk oyun grupları, bayanlar için jimnastik aletleri, yürüyüş parkurları ve oturma bankları gibi sosyal alanların bir ay içerisinde bitmesi planlanıyor.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU