19 Mart 2019 , Salı
06-04-2018 12:11 Kategori: Dünya

Şehit Ailesi Ve Yetimlere Ücretsiz Market

Şehit  Ailesi Ve Yetimlere Ücretsiz Market
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Beşir Derneği, Suriye’nin Cerablus bölgesinde şehit aileleri ve yetimlerin para ödemeden alışveriş yapabilecekleri yeni bir sosyal market açılışı gerçekleştirdi."

Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekatı ile devam eden süreçte Halep ve İdlib’de toplam 3 adet paylaşım noktasını hizmete sunan dernek Cerablus’ta açılan bu yeni mağaza ile sayıyı 4’e çıkardı

Kadim geleneğimizde veren elin alan eli görmeyeceği şekilde bir yardım ahlakı geliştirilmesinin en somut ve belki de en güzel örneği olan sadaka taşlarının günümüze uyarlanmış şekli diyebileceğimiz sosyal marketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye’de 33 farklı noktada hizmet veren sosyal marketlerin sayısının da hem yurtiçi hem de yurtdışında arttırılması hedefleniyor.

Beşir Derneği’nin hayata geçirdiği sosyal marketler (Paylaşım Noktası) projesine yeni bir mağaza eklendi. Suriye’nin Cerablus bölgesinde açılan yeni sosyal market, bölgede bulunan şehit ailelerine ve yetimlere gıda, giyim, temizlik malzemeleri, ev araç ve gereçleri gibi yardımlarda bulunacak.

Açılışı yapılan sosyal market, bölge halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Beşir Derneği’nin Cerablus’taki sosyal market açılışına Gaziantep Vali Yardımcıları Yaşar Aksanyar ve Ahmet Turgay İmamgiller, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Şube Müdürü Âdem Eroğlu, Beşir Derneği Yurtdışı Koordinatörü Abdülhakim Gökhan Bayram, AFAD Cerablus Koordinatörlüğü yetkilileri ve çok sayıda Cerabluslu halk katılım sağladı.

Düzenlenen törende konuşan Gaziantep Vali Yardımcısı Yaşar Aksanyar, Beşir Derneği’nin savaşın ilk yıllarından beri bölge halkına yönelik yardımlarda bulunduğunu yakından takip ve takdir ettiklerini ifade ettikten sonra, “Bugün açılışına katıldığımız bu sosyal market, Suriye ve Türkiye arasındaki kardeşlik bağlarını daha da pekiştirecek. Açılışta ufak bir gösteri yapan ve kurdeleyi de bizzat kesen Cerabluslu çocuklar, Suriye’nin ve dahi Türkiyemiz’in geleceğidir. Bu sosyal market ve diğer insani yardımlar vesilesiyle kuvvetlenen kardeşlik köprüleri, geleceğe dair ümitlerimizi artırıyor. Bu vesileyle Beşir Derneği’ne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, herkesi tebrik ediyorum.” dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU