23 Ocak 2019 , Çarşamba
31-05-2018 17:31 Kategori: Dünya

MTOSB'den 8 Firma İso 500 Sıralamasında

MTOSB'den 8 Firma İso 500 Sıralamasında
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) her yıl açıkladığı 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' raporuna göre 2017 yılında 8 OSB firmamız ilk 500'e girmeyi başardı."

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi sınırlarında faaliyetlerini gösteren firmalardan

Hayat Kimya San. A.Ş. 49.sırada, Yıldız Entegre Ağaç Sanayi Tic. A.Ş. 51.sıra, Trakya Cam Sanayi A.Ş. 98.sırada, Tiryaki Agro Gıda San. ve Tic. A.Ş 104. sırada, Memişoğlu Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti. 335.sırada, Mey Alkollü İçkiler San. ve Tic.A.Ş. 404.sırada, Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. A.Ş. 441.sırada, Europap Tezol Kağıt San. Ve Tic.A.Ş. 455. sırada listede yer aldı.

'ÜRETİMDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ'

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, İstanbul Sanayi Odası'nın hazırladığı 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' raporunda her yıl bir çok firmalarının yer aldığını belirterek, ‘2017 raporunda MTOSB bünyesinde bulunan 8 firmamızın listeye girmiş olması bizler için gurur verici bir gelişme. Biz ülkemizdeki tüm şartlara rağmen üretimden, ihracattan ve istihdam sağlamaktan vazgeçmedik. Devletimizin verdiği teşvikler yatırımcılarımıza güç kazandırırken, sanayicilerimizin iştahlı çalışmaları da MTOSB ailesinin gücüne güç katmakta’ dedi.

‘ÖNÜNÜZDEKİ YILLAR DAHA ÇOK FİRMA SIRALAMADA OLACAK’

3. OSB’de çalışmaların sonuna gelindiğini hatırlatan Başkan Tekli, ‘3. Bölgemizin hizmete girmesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' raporunda daha fazla yatırımcımızın yer almasını umut ediyoruz. Mersin’de sanayi alanlarının artış göstermesi hem istihdam oranlarına yansıyacak, hem de kentimizin ihracat rakamlarının yukarı çekilmesine etki edecektir. İlk 500 sıralamasında yer alan tüm firmalarımızı canı gönülden tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum’ dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU