19 Mart 2019 , Salı
06-04-2018 12:24 Kategori: Dünya

Levent'ten MTSO'da Kişisel Sergi

Levent'ten MTSO'da Kişisel Sergi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Adanalı Ressam Nermin Levent, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi’nde 21’nci kişisel resim sergisini açtı. Levent’in yağlıboya ve akrilik 20 eserinin yer aldığı sergi, 18 Nisan gününe kadar açık kalacak."

MTSO Sanat Galerisi, Adanalı Ressam Nermin Levent’in 21’nci kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının 20 eserinin yer aldığı serginin açılışına, MTSO Genel Sekreteri Kadir Dölek ile çok sayıda sanatsever katıldı. 

Sergi açılışında konuşan Ressam Nermin Levent, sergilerinde dünya kadının yaşadıklarını malzeme olarak kullandığını söyledi. Sadece Türk kadınını değil, dünyada yaşan tüm kadınların yaşam tarzlarını çok araştırdığını ve okuduğunu dile getiren Levent, “Resimlerim kadınların yaşamına göre şekil alıyor” dedi. 

Sergisinde özel bir eseri olduğunu da belirten Levent, ‘Devamı var’ isimli eserinin de bu sergide yer aldığını belirtti. Levent bu eserinin kadınların yaşadıkları sorunları anlattığını ifade ederek, çalışmasına ilk kez 2008’de başlayıp bugüne kadar sürdürdüğünü söyledi. 
Levent, “Bu çalışmayı, bir gün uygun olan tek bir salona sığacak biçimde tamamlamayı ümit ediyorum” diye konuştu.  

Çocukluğunun ve gençlik yıllarının Mersin’de geçtiğini anlatan Levent, Mersin’de daha fazla sanat galerisi görmek istediğini söyledi. Adana ve Mersin’in sanatçı açısından potansiyelinin olduğunu kaydeden Levent, izleyici kitlesinin ise hep aynı olmasından yakındı. Levent; “Ben sergilerde hep aynı kişilerle karşılaşmaktan artık rahatsızlık duyuyorum. İnsanların sanat alanında eğitilmesi gerekiyor. Sadece sanatçı yetiştirmek yeterli değil” dedi. 
Resimleriyle 50’inin üzerinde karma sergiye katıldığına da değinen Levent, bol figürlü eserler yapmaktan hoşlandığını belirtti. Bazen çok renkli eserler çıkardığını bazen de tek bir rengin tonlarıyla çalıştığını aktaran Levent, bu durumun duygularıyla ilgili olduğunu söyledi. 

Yurtiçi ve yurtdışında belli kurumların koleksiyonlarında resimleri bulunan Levent, şuanda Adana Ressamlar Derneği’nin Başkanlığını ve N Sanat Merkezi’nin Yönetimini sürdürüyor. 

18 Nisan’a kadar açık kalacak sergi, hafta içi 08.30-18.00, hafta sonu ise 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU