23 Mart 2019 , Cumartesi
16-05-2018 14:02 Kategori: Dünya

FMV Işık Okulları, Eğitimde Bilim ve Teknoloji

FMV Işık Okulları, Eğitimde Bilim ve Teknoloji
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Işıklılar, Fen Liselerinden yetişen bilim ve teknoloji insanlarını ağırladı"

Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri ve uygulamaları takip edebilmek, teknoloji dönüşümüne uyum sağlayabilmek, bu alanlarda olumlu tutum geliştirebilmek, bilim ve teknoloji alanındaki farkındalıkları artırmak amacıyla teknoloji lideri şirketlerin üst düzey yöneticilerini ve teknoloji konusunda çalışan akademisyenleri bir araya getiren "Eğitimde Bilim ve Teknoloji Zirvesi (EBTZ)" konferansının ilki "Fen Liseli Bilim ve Teknoloji İnsanlarıyla Değişen Dünyaya Bakış" konu başlığı altında FMV Ayazağa Işık Lisesi - Fen Lisesi’nde düzenlendi.
Geleneksel hale gelmesi planlanan "Eğitimde Bilim ve Teknoloji Zirvesi’nin (EBTZ) ilki 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü FMV Ayazağa Işık Lisesi - Fen Lisesi’nde gerçekleşti. Tamamı fen liseli ve alanında uzman konuşmacıların katıldığı bu yılki sempozyumun konu başlığı "Fen Liseli Bilim ve Teknoloji İnsanlarıyla Değişen Dünyaya Bakış" olurken, etkinlikte teknolojinin ve kapsamlı öğrenmenin önemi vurgulandı, başarılı bir iş hayatının temellerinin lise çağlarında atıldığı, bu yıllarda gelişen kişilik ve dünya görüşünün önemi belirtildi.

Prof. Dr. Hakan Ürey, Doç. Dr. Deniz Yüret, Prof. Dr. Özgür Özlük, Sertaç Kanlı Yerlikaya, Prof. Dr. Banu Coşar, Prof. Dr. Ümit Özlale, Yalım Eriştiren, Dr. Mustafa Hayri Tongarlak, Barış Karakullukçu, Meltem Atay, Ali C. Hantal, Elif Zıhlı İmal’in konuşmacı olarak yer aldığı sempozyumda, bilim ve teknolojinin Endüstri 4.0 devrimindeki önemi vurgulandı.

Zirve katılımcıları, VR-Masters’ın organize ettiği AR/VR Deneyimleme Alanı’nda dünyanın en son teknolojilerini görme fırsatı yakaladı, bir cep telefonu veya bilgisayara ihtiyaç duyulmadan kullanılabilen, dünyanın ilk taşınabilir VR gözlüğü Oculus Go ile sanal gerçekliği yaşadılar. Katılımcılar ayrıca dünyanın ilk holografik gözlüğü olan Microsoft Hololens ile karma gerçekliği ve yine dünyanın ilk mobil AR gözlüğü Lenovo Mirage ile Jedi Challenge uygulamasını deneyimlediler.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU