22 Mart 2019 , Cuma
14-03-2018 16:35 Kategori: Dünya

Çanakkale Destanı

Çanakkale Destanı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Çanakkale zaferinin mimarlarına, bu uğurda canlarını veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Aldığımız her nefesten, cennet yurdu vatanımıza, okunan ezanımıza, Kur’an’ımıza, dalgalanan sancağımızdan bağımsız devletimize varıncaya kadar sahip olduğumuz her nimet için onlara dua etmeliyiz."

Bugün, yüzyıl öncesindeki ruhu ve iman gücünü anlayabilmek için öncelikle Çanakkale’de verilen mücadeleyi çok iyi bilmek gerekir. Çanakkale'de ateş ve çelik yağmuru altında yalnız piyade tüfeği ve süngü vardı, teknolojiye karşı insan bedeni! Ve destanı destan yapan iman! Askerler kendi cenaze namazlarını kıldılar. Onları evde bekleyenler, “Baban gelirse ‘Annem seni hep bekledi’ de!” diye yaşadı, şehit kocasıyla ölüm ânında buluştu.

Bu kitapta, hiç duyulmamış yeni bazı bilgi ve belgelerle birlikte bu eşsiz savunmanın gerçeklerini ve menkıbelerini okuyacaksınız. İnanıyoruz ki Çanakkale ruhunu ve inananların zaferini devam ettirmek, değerlerimize ve tarihimize sahip çıkmakla mümkündür.

Ve Çanakkale şehitliğine bilmeden gelip o topraklara basanlar için küçük bir not: "Orada açan her çiçek, topraktan fışkıran her papatya, her gelincik, o toprağa düşmüş gencecik şehitlerimizin pirüpak bedenlerinden dışarı fırlıyor. O şehitler, o çiçeklerle dünyayı görüyor. Lütfen bunu unutmayın!”

Emin Arık

İzmir İmam Hatip Lisesi ve İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde kesintisiz olarak uzun yıllar devam edecek olan mesleki kariyerine ilk kez Aydın-Yenipazar ilçesinde Merkez Vaizi olarak başladı. Bunu takip eden yıllarda aynı kadro ve unvan ile Ödemiş, Seferihisar, Manisa ve İstanbul’da da çalışmalarına devam etti.

Mesleki hayatına, ilki Manisa-Demirci ilçesi olmak üzere Karaburun, İkizdere, Beykoz, Karşıyaka, Karabağlar ve Bodrum ilçelerinde müftülük/idarecilik yaparak devam etti.

Yurt dışındaki vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere önce Almanya-Berlin (1990-1992), sonra Fransa-Lyon’da (1989-1993) Diyanet İşleri Başkanlığı’nı temsil eden görevler üstlendi. Bu görevleri esnasında sürekli okuyan, araştıran ve yazan bir kişi olma özelliklerini geliştirmeye çalıştı.

Çeşitli dergilerde ve web sitelerinde uzunca bir süredir yazıları yayımlanan Arık’ın hem görev hayatında hem sonrasında yayımladığı ve çoğu zaman ‘çok satanlar listesinde’ yer alan kitapları din, sosyal hayat, kültür, tarih, felsefe ve psikoloji konularını içermektedir.

Doğduğu ilçe olan, Türkiye’nin ilk Cittaslow’u (sakin şehri) Seferihisar’da araştırma ve yazım hayatını sürdüren yazar evli ve iki çocuk babasıdır.

Diğer yayınevlerinden yayımlanmış kitapları şunlardır: Ateizm’den İnanca, İnsan-Hayat-Sevgi, Hz. Muhammed (s.a.s.), Hz. Mevlânâ, Nasihatler-Öğütler, Sevgi Merkezi Yuşa Tepesi, Cuma Yazıları-Cuma Sohbetleri, Hayat ve Ölüm, Fatih ve Fetih 1453, Dert Etme Dua Et-Güncel Örneklerle Dualar.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU