18 Şubat 2019 , Pazartesi
03-05-2018 12:41 Kategori: Dünya

Adaylar, Sosyal Medyanın Gündeminde

Adaylar, Sosyal Medyanın Gündeminde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cumhurbaşkanlığı adaylığı için resmi başvuruda bulunan ve aday olması konuşulan isimler, sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor."

En Fazla Artış Erdoğan’da

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) sosyal medya çözümü DigiLUP verilerine göre; geçen hafta olduğu gibi bu hafta da 1. sırada Recep Tayyip Erdoğan var. Geçen hafta 1 milyon 667 bini aşan veri sayısıyla sosyal medyada yer bulan Erdoğan, son 1 haftada 2 milyonu aşkın sosyal medya iletisine konu oldu.

Adayı Belirsiz Olsa Da Kılıçdaroğlu 2. Sırada

CHP’nin cumhurbaşkanlığı adaylığı için resmi bir açıklaması olmadı. Ancak, CHP adaylığı için birçok isim öne çıkmakta. Bu süre zarfında, sosyal medyada en fazla konuşulan 2. İsim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Her ne kadar kendi adaylığını açıklamamış olsa da Kılıçdaroğlu, sosyal medyaya yansıyan 300 bini geçen veri sayısı ile 2. sırada yer aldı.

Resmi Adaylar İlk Sıralarda

Resmi adaylığını açıklayan parti liderleri de sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor. İyi Parti adayı Meral Akşener’den 272.558, HDP adayı Selahattin Demirtaş’tan 59.377 ve adaylığını 1 Mayıs’ta açıklayan Saadet Partisi başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan ise 103.808 sosyal medya paylaşımında bahsedildi. Bu sonuçlarla, resmi olarak adaylığını açıklayan siyasetçiler, sosyal medyada en çok konuşulan isimler oldu.

Sürpriz İsimler Var

Henüz resmi olarak adayını açıklamayan CHP için, cumhurbaşkanlığı adayı olabilecek birçok isim telaffuz ediliyor. Geçen hafta da listede bulunan Muharrem İnce ve Yılmaz Büyükerşen’in yanı sıra, bu hafta listeye; Abdüllatif Şener, Özgür Demirtaş, Ali Babacan ve İlhan Kesici eklendi. Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’ndan sonra en fazla konuşulan CHP’li isim oldu.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU