20 Şubat 2019 , Çarşamba
24-07-2018 12:08 Kategori: Dünya

Mersin’de İstihdam Artıyor

 Mersin’de İstihdam Artıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Soner Serttaş, Mersin Serbest Bölgesi’nde 2018’in ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7’lik bir artış olduğunu belirterek, ‘Mersin’deki istihdam oranındaki artış sevindirici’ dedi."

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Soner Serttaş, Mersin Serbest Bölgesi’nde 2018’in ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7’lik bir artış olduğunu belirterek, ‘Mersin’deki istihdam oranındaki artış sevindirici’ dedi.

 

Mersin GİAD Yönetim Kurulu Üyesi Soner Serttaş, ‘Mersin Serbest Bölgesi’ndeki istihdam, vasıfsız işçi sayısındaki büyümenin etkisiyle geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 7 oranında bir artış ile 8 bin 851 kişiye ulaştı. Mersin Serbest Bölgemizdeki bu rakamlar kent genelinde de gözlemlenebiliyor. Yine yılın ilk 4 ayında Mersin’de ihracatçı firma sayısı bir önceki yıla göre yüzde 6.1 artarak 955’e ulaştı. Mersin yeni organize sanayi bölgeleri ile, turizm alanları ile, yeni yatırımlar ile giderek büyüyor. Kentimizdeki bu gelişim biz iş dünyasının geleceğe güvenle bakması adına çok önemli’ dedi.

Mersin GİAD üyelerinin, Mersin’e ve Türkiye’ye olan güvenlerinin tam olduğunun altını çizen Serttaş, ‘Son dönemlerde açıklanan tüm verilerde ekonomimizin iyi gidişatı bizlere moral verirken, kentimiz ve ülkemizin kalkınması için yaptığımız çalışmalara da güç veriyor. İşsizlik rakamlarının ülke genelinde düşüşe geçmesi, yapılan yatırımların güç kazandığının en büyük göstergesi’ dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Dünya HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU